II liga: liderzy zanudzili. Skorzystała Olimpia Grudziądz

Bezbramkowymi remisami zakończyły się mecze Radomiaka i Widzewa Łódź. Olimpia Grudziądz wygrała 3:0 z Rozwojem Katowice i została nowym wiceliderem.

mecz Pogoń Siedlce - Olimpia Grudziądz Newspix / JAROSLAW OLSZEWSKI/FOTOPYK / Na zdjęciu: mecz Pogoń Siedlce - Olimpia Grudziądz
Lider z Radomia zmierzył się z ROW-em 1964 Rybnik, który zapunktował we wszystkich czterech tegorocznych meczach na wyjeździe. Radomiak potrafił uchronić się przed atakami klubu z Górnego Śląska, ale po przeciwnej stronie boiska nie zdołał strzelić gola. Najgroźniejszym zawodnikiem był Rafał Makowski, po którego jednym uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę, a po drugim, oddanym po przerwie, musiał nagimnastykować się w bramce Kacper Rosa.

Widzew Łódź w formie z ostatnich tygodni powinien usypiać niegrzeczne dzieci. Po bezbramkowym meczu z Górnikiem Łęczna rozegrał zakończone identycznym wynikiem spotkanie z Błękitnymi Stargard. Sytuacji podbramkowych stwarzał niewiele, a kilkakrotnie miał szczęście, że kandydat do spadku nie strzelił mu gola. Widzew jest niepokonany w rundzie wiosennej, tyle że pięć z sześciu pojedynków zremisował.

O dwa punkty więcej niż Radomiak i Widzew zdobyła w sobotę Olimpia Grudziądz i została nowym wiceliderem kosztem łodzian. Biało-Zieloni zwyciężyli 3:0 z Rozwojem Katowice. Dwa gole strzelił Przemysław Kita i dobił do granicy 10 bramek zdobytych w sezonie. Golkiper grudziądzan Mikołaj Brylewski nie pozwolił Rozwojowi na trafienie honorowe, ponieważ obronił uderzenie z rzutu karnego Kamila Łączka. Olimpia z 16 punktami jest najlepszym drugoligowcem wiosny.

Drugą siłą ligi w tym roku jest Pogoń Siedlce. Drużyna z Mazowsza zwyciężyła 2:0 z Elaną Toruń, która do soboty miała najmniej w lidze porażek na wyjazdach. Pogoni jednak nie zatrzymała.

W Tarnobrzegu doszło do małych derbów Podkarpacia. Siarka podjęła Resovię, która próbowała odrobić straty poniesione w dwóch ostatnich meczach na własnym stadionie. Piłkarze z Rzeszowa prowadzili, ale później do głosu doszli gospodarze, a przede wszystkim Kamil Radulj, który strzelił gola na 1:1 w ostatniej minucie pierwszej części, a bramkę na 2:1 w 90. minucie.

Na ławce Górnika Łęczna debiutował Marcin Broniszewski, który prowadzi piłkarzy z Lubelszczyzny po odejściu z klubu Franciszka Smudy. Przeciwnikiem łęcznian była ostatnia w tabeli Olimpia Elbląg i to ona zaskoczyła zdezorganizowanych przeciwników w ostatnich minutach pierwszej i drugiej połowy meczu. Olimpia wygrała 2:0 dzięki bramkom Michała Kuczałka oraz Krzysztofa Zaremby. Ekipa z Elbląga pozostaje na dnie stawki, ale jej strata do bezpiecznego miejsca to tylko dwa punkty.

27. kolejka II ligi:

Radomiak Radom - ROW 1964 Rybnik 0:0

Błękitni Stargard - Widzew Łódź 0:0

Olimpia Grudziądz - Rozwój Katowice 3:0 (2:0)

2:1 - Kamil Radulj 90'

Olimpia Elbląg - Górnik Łęczna 2:0 (1:0)
1:0 - Michał Kuczałek 45'
2:0 - Krzysztof Zaremba 90'

Skra Częstochowa - Gryf Wejherowo 2:1 (0:1)
0:1 - Mateusz Węsierski 14'
1:1 - Piotr Nocoń 58'
2:1 - Piotr Nocoń 85'

Ruch Chorzów - Stal Stalowa Wola 1:1 (1:1)
0:1 - Robert Dadok 8'
1:1 - Mateusz Lechowicz 35'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Olimpia Grudziądz będzie najlepszym drugoligowcem w rundzie wiosennej?