Fortuna I liga: remis mistrza z uczniem. Sandecja zgubiła punkty w Bytowie

Sandecja Nowy Sącz zremisowała po raz czwarty w rundzie wiosennej. Tym razem 1:1 z Bytovią Bytów. Ważne zwycięstwo na dole tabeli odniosła Warta Poznań z Wigrami Suwałki.

Mateusz Klichowicz Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Mateusz Klichowicz
Tomasz Kafarski próbował czymś zaskoczyć swojego byłego asystenta i jednocześnie następcę na ławce bytowian Adriana Stawskiego. Dla szkoleniowca Sandecji Nowy Sącz podróż na Pomorze była wydarzeniem sentymentalnym. Nie wróci na południe Polski w najlepszym nastroju. Jego podopieczni prowadzili dzięki strzałowi Michala Pitera-Bucko z rzutu karnego, ale po przerwie wyrównał z takiego samego stałego fragmentu Mateusz Kuzimski. Sandecja wygrała tylko jeden z sześciu meczów w rundzie wiosennej, w Bytowie po raz czwarty zremisowała. Z kolei gospodarze nie potrafią zwyciężyć od 18 kolejek.

W Poznaniu doszło do pojedynku na pograniczu strefy spadkowej. Przed nim będąca na bezpiecznym miejscu Warta miała dwa punkty więcej niż jeszcze mocniej zagrożone degradacją Wigry Suwałki. Dzięki zwycięstwu 1:0 beniaminek powiększył swoją zaliczkę nad przeciwnikiem do pięciu "oczek" i czuje się coraz bezpieczniej w tabeli. Jedynego gola strzelił w czasie doliczonym do pierwszej połowy Michał Żebrakowski z rzutu karnego.

Stomil Olsztyn pozostaje niepokonany w rundzie wiosennej. Drużyna Piotra Zajączkowskiego zakończyła w sobotę maraton dziewięciu meczów na własnym stadionie trwający od 17 listopada. Zremisowała bezbramkowo z Chojniczanką Chojnice. Drogi do bramki zespołu z Pomorza nie znalazł między innymi Szymon Sobczak, który jest najsilniejszą bronią Stomilu w tym roku.