Juventus - AC Milan. Krzysztof Piątek starł się z Mario Mandżukiciem. Wojciech Szczęsny musiał interweniować

W meczu Milanu z Juventusem Krzysztof Piątek pokazał nie tylko skuteczność i zimną krew pod bramką rywali, ale też charakter. Polak nie bał się zetrzeć z Mario Mandżukiciem i wygarnąć Chorwatowi, co myśli o jego chamskim zachowaniu.

Grzegorz Wojnarowski
Krzysztof Piątek Newspix / Marco Canoniero/SPORTPHOTO24 / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Do konfrontacji Piątka z graczem Juve, uważanym za jednego z najbardziej "wojowniczych" piłkarzy na świecie, doszło w 87. minucie sobotniego spotkania. Gdy Mario Mandżukić i obrońca Milanu Alessio Romagnoli podnosili się z murawy po rzucie rożnym dla "Rossonerich", chorwacki napastnik celowo kopnął rywala.

Zobaczył to reprezentant Polski, który od razu podszedł do Mandżukicia, szturchnął go i ze złością wypisaną na twarzy powiedział mu, co sądzi o takiej postawie. Napastnik ekipy z Turynu chciał coś odpowiedzieć, ale wtedy do akcji wkroczył Wojciech Szczęsny.

Polski bramkarz Juventusu złapał Piątka za ramiona i stanowczo wkroczył między kolegę z kadry, a kolegę z klubu. "Prawdopodobnie uratował Piątkowi życie" - piszą na Twitterze niektórzy internauci, zdecydowanie przedwcześnie spisując gwiazdora Milanu na straty w pozapiłkarskim starciu ze znanym walczakiem.

Spotkanie Juventusu z Milanem zakończyło się zwycięstwem zespołu z Turynu 2:1. Gole dla "Starej Damy" zdobyli Paulo Dybala i Moise Kean, a dla mediolańczyków trafił właśnie Piątek. Po 31 kolejkach Polak ma w dorobku 21 goli w Serie A i razem z Fabio Quagliarellą z Sampdorii Genua jest liderem klasyfikacji strzelców.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Krzysztof Piątek wywalczy w tym sezonie tytuł króla strzelców Serie A?