Chorwacja: Łukasz Zwoliński bohaterem. Polak walczy o koronę króla strzelców

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Davor Puklavec/PIXSELL / Na zdjęciu: Łukasz Zwoliński
PAP / Davor Puklavec/PIXSELL / Na zdjęciu: Łukasz Zwoliński

Jedenastego gola w lidze chorwackiej strzelił Łukasz Zwoliński. Był on bardzo cenny, ponieważ zapewnił HNK Gorica zwycięstwo 4:3 nad NK Slaven Belupo.

[tag=29222]

Łukasz Zwoliński[/tag] w meczu HNK Gorica z NK Slaven Belupo na boisku pojawił się dopiero w 73. minucie. Wówczas jego drużyn wygrywała 3:2, lecz kilka minut przed końcem spotkania straciła gola. Ostatecznie trzy punkty dla gospodarzy uratował Zwoliński, który w 90. minucie zdobył zwycięską bramkę.

Dla 26-letniego Polaka było to jedenaste trafienie w lidze chorwackiej w tym sezonie. Ostatni raz pokonał bramkarza przeciwnika 2 marca. Bilans 27 meczów uzupełniają dwie asysty.

Zwoliński wciąż liczy się w walce o koronę króla strzelców. Jakov Puljic oraz Mirko Marić mają po 14 bramek na koncie.

Drużyna Polaka, gdzie występuje również Michał Masłowski, walczy o awans do europejskich pucharów. Po 29. kolejkach zajmuje piąte miejsce ze stratą dwóch punktów do Hajduka Split. Ta pozycja gwarantuje już udział w eliminacjach do Ligi Europy.

Liderem ligi chorwackiej jest Dinamo Zagrzeb, które prowadzi Nenan Bjelica, były trener Lecha Poznań. Dinamo ma aż 20 pkt przewagi nad drugą Rijeką.