Liga Europy 2019: awans Valencia CF do półfinału po kolejnej wygranej. Eintracht Frankfurt wyeliminował Benficę Lizbona

Valencia CF w bratobójczej rywalizacji ponownie pokonała Villarreal CF (tym razem 2:0) i zameldowała się w półfinale Ligi Europy 2018/2019. O finał zagra również Eintracht Frankfurt, który odrobił straty i wyeliminował Benficę Lizbona.

Tomasz Rosiński
piłkarze Valencia CF PAP/EPA / Manuel Bruque / Na zdjęciu: piłkarze Valencia CF
Valencia, po wygranej na wyjeździe w pierwszym meczu 3:1, w rewanżu zwycięstwem chciała przypieczętować swój awans do 1/2 finału LE, co jej się udało zrealizować.

Czwartkowe starcie na Estadio Mestalla rozpoczęło się dla gospodarzy bardzo dobrze, bo już w 13. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas dokładnie z lewego skrzydła dośrodkował Goncalo Guedes, a z pierwszej piłki uderzył Antonio Latorre, który pokonał Andresa Fernandeza.

Drużyna z Walencji przeważała, zaś sporo problemów defensywie rywala sprawiał Kevin Gameiro. Francuski napastnik dwukrotnie strzelał na bramkę Żółtej Łodzi podwodnej, ale wynik przed przerwą nie uległ zmianie.

Niedługo po starcie II połowy konfrontacji podopieczni Marcelino Garcii Torala zadali przyjezdnym drugi cios. Z rzutu wolnego przymierzył Dani Parejo, futbolówka otarła się o mur i wpadła do siatki.

Od tego momentu piłkarze Valencia CF już tylko spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia i dowieźli zwycięstwo do końca, awansując do kolejnej fazy rozgrywek.

O wiele ciekawiej było we Frankfurcie nad Menem, gdzie Eintracht podejmował Benficę. Niemiecka drużyna musiała odrabiać dwubramkową stratę z pierwszej potyczki obydwu drużyn i mocno ruszyła na przeciwnika. Zawodnicy prowadzeni przez Adiego Huttera po raz pierwszy zaskoczyli defensywę gości w 37. minucie. Mijat Gacinović trafił w słupek, ale z dobitką pospieszył Filip Kostić i było 1:0 dla gospodarzy.

Kolejny gol dla Orłów padł w 67. minucie, a jego autorem okazał się doświadczony Sebastian Rode, który trafił z szesnastu metrów i wprawił kibiców w ekstazę.

Ten wynik dawał ekipie z Niemiec przepustkę do półfinału Ligi Europy, wobec czego Makoto Hasebe i spółka skupili się na obronie rezultatu. Eintracht Frankfurt już nie zaprzepaścił swojej szansy i uzyskał upragniony awans.

Liga Europy, 1/4 finału (rewanże):

Valencia CF - Villarreal CF 2:0 (1:0)
1:0 - Antonio Latorre 13'
2:0 -  Dani Parejo 54'

W pierwszym meczu: 3-1 dla Valencia CF.
Awans: Valencia CF.

Eintracht Frankfurt - Benfica Lizbona 2:0 (1:0)
1:0 - Filip Kostić 37'
2:0 - Sebastian Rode 67'

W pierwszym meczu: 4-2 dla Benfiki Lizbona.
Awans: Eintracht Frankfurt.

***

Pary półfinałowe Ligi Europy:

Valencia CF - Arsenal FC

Eintracht Frankfurt - Chelsea FC

-> Liga Mistrzów 2019: Man City - Tottenham: pograli jak na podwórku! Szalona wymiana ciosów i historyczny sukces "Kogutów"
-> Liga Mistrzów 2019. FC Porto - Liverpool FC: 30 minut to za mało. Liverpool wypunktował Porto

Która drużyna awansuje do finału Ligi Europy 2018/2019?