Liga Europy 2019. Napoli - Arsenal. Arkadiusz Milik najsłabszy na boisku. Słabe noty Polaka

Włoskie media wytykają Arkadiuszowi Milikowi nieskuteczność. "Wszystko, co robił, było złe" - pisze jeden z portali. To był najsłabszy występ Polaka od wielu tygodni.

Robert Czykiel
Arkadiusz Milik Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
SSC Napoli w ćwierćfinale pożegnało się z Ligą Europy. Włosi w pierwszym meczu przegrali z Arsenalem 0:2, a w rewanżu na własnym stadionie znowu musieli uznać wyższość rywala. "Kanonierzy" zwyciężyli 1:0, choć były okazje, by wynik był na korzyść przedstawiciela Serie A. Niestety, zawiódł Arkadiusz Milik.

Odrodzenie brytyjskiej piłki klubowej >>

Polski napastnik o tym występie będzie chcieć jak najszybciej zapomnieć. Wprawdzie szybko strzelił gola, ale był na spalonym. Potem już tylko marnował sytuacje. To odbiło się na pomeczowych ocenach. W portalu Calciomercato.com otrzymał notę 4,5. Najniższą w zespole Napoli.

"Strzelił na 1:0, ale był na minimalnym spalonym. Potem nie wykorzystał wspaniałej okazji po podaniu od Zielińskiego. W drugiej połowie oddał wiele strzałów, czasami pięknych, a następnie zmarnował kolejną sytuację" - czytamy w uzasadnieniu.

Taką samą ocenę przyznał włoski Eurosport. Tutaj także polski napastnik był najsłabszym zawodnikiem meczu. Znowu mu wytknięto nieskuteczność.

"Zły wieczór w jego wykonaniu. Anulowali mu jednego gola, ale potem wszystko, co robił, było złe. Od podań, przez wybory, do strzałów. Symbolem jego występu była niewykorzystana sytuacja, gdy bramka była praktycznie pusta" - argumentuje Eurosport.