Serie A: SPAL nie wpuścił Juventusu na tron. Thiago Cionek pomógł pokonać lidera

Dublerzy z Juventusu nie dali rady. Drużyna z Turynu przegrała 1:2 ze SPAL-em i nie może jeszcze cieszyć się ze zdobycia mistrzostwa Włoch. W lepszym zespole dobrze zagrał Thiago Cionek.

Andrea Petagna (w środku) oraz Mattia De Sciglio (z prawej) i Joao Cancelo (z lewej) PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: Andrea Petagna (w środku) oraz Mattia De Sciglio (z prawej) i Joao Cancelo (z lewej)
Juventus zagrał w Ferrarze w eksperymentalnym zestawieniu z dwoma debiutantami, powracającym po kontuzji Juanem Cuadrado i Mattią Perinem zastępującym Wojciecha Szczęsnego w bramce. W jedenastce ostało się tylko dwóch piłkarzy po meczu z Ajaksem Amsterdam. Nawet nie pojechał do Ferrary Cristiano Ronaldo.

Defensywa SPAL-u, z wyróżniającym się pozytywnie Thiago Cionkiem, nie miała problemu z odparciem początkowych ataków Juventusu. Drużyna z Ferrary grała bez kompleksów, nie widząc po drugiej stronie boiska gwiazd mistrza Włoch. Dwa kwadranse wyglądały bardzo obiecująco dla gospodarzy, choć po nich to paradoksalnie Juventus wyszedł na prowadzenie 1:0.

W 30. minucie przymierzył Moise Kean. W odpowiednim momencie wyciągnął nogę i skierował piłkę do siatki po wstrzeleniu Joao Cancelo. Portugalczyk przypadkowo zaliczył asystę, a przebojowy nastolatek strzelił gola w czwartym meczu ligowym z rzędu. W intensywnym dla Juventusu okresie skuteczność Keana jest nieoceniona. Stara Dama miała zaliczkę dzięki jedynemu celnemu strzałowi w pierwszej połowie.

SPAL wyrównał na 1:1 krótko po powrocie z szatni. Potwierdził, że potrafi robić użytek z ofensywnych stałych fragmentów. W 49. minucie Kevin Bonifazi główkował prosto do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ten gol dodał skrzydeł zawodnikom z Ferrary, którzy w drugiej połowie zdominowali lidera. Przez kilkanaście minut nieopierzona jedenastka Juventusu miała problem z opuszczeniem okolic własnego pola karnego.

SPAL-owi należała się druga bramka i tym razem futbol był sprawiedliwy dla zespołu Thiago Cionka. W 74. minucie weteran Sergio Floccari wbiegł między młodych obrońców Juventusu i po podaniu Alessandro Murgii ominął strzałem po ziemi Mattię Perina. W ten sposób drużyna z Turynu nie mogła już w sobotę cieszyć się ze zdobycia ósmego z rzędu mistrzostwa Włoch.

Juventus zmierzył się ze SPAL-em między pojedynkami z Ajaksem Amsterdam o awans do półfinału Ligi Mistrzów. Na razie bliżej najlepszej czwórki rozgrywek jest drużyna z Turynu, która zremisowała w Holandii 1:1.

SPAL - Juventus 2:1 (0:1)
0:1 - Moise Kean 30'
1:1 - Kevin Bonifazi 49'
2:1 - Sergio Floccari 74'

SPAL: Emiliano Viviano - Kevin Bonifazi, Thiago Cionek, Francesco Vicari, Mohamed Fares - Manuel Lazzari, Simone Missiroli, Pasquale Schiattarella (70' Mirko Valdifiori), Alessandro Murgia - Sergio Floccari (84' Vasco Regini), Andrea Petagna (88' Mirko Antenucci)

Juventus: Mattia Perin - Mattia De Sciglio, Andrea Barzagli (81' Federico Bernardeschi), Paolo Gozzi Iweru, Leonardo Spinazzola - Juan Cuadrado, Rodrigo Bentancur, Grigoris Kastanos (61' Hans Nicolussi Caviglia), Joao Cancelo - Moise Kean (69' Stephy Mavididi), Paulo Dybala

Żółte kartki: Lazzari, Floccari, Fares, Missiroli (SPAL) oraz Cuadrado, Cancelo (Juventus)

Sędzia: Daniele Doveri