Jakub Świerczok wszedł na boisko i został bohaterem. Ekipa Polaka blisko tytułu

Jakub Świerczok szybko zastąpił kontuzjowanego najlepszego strzelca Ludogorca Razgrad i strzelił 2 gole w meczu z Botewem Płowdiw. Ekipa Polaka jest o krok od zdobycia mistrzostwa kraju.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Jakub Świerczok Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: Jakub Świerczok
Już w 22. minucie boisko musiał opuścić autor 19 goli w tym sezonie, Claudiu Andrei, który nabawił się urazu. Rumuna zmienił Jakub Świerczok i w pełni wykorzystał swoją szansę. Jeszcze w pierwszej połowie polski napastnik brał udział w akcji, po której gospodarze wywalczyli rzut karny. "Jedenastkę" na gola zamienił Dragos Grigore.

Świerczok tuż przed przerwą podwyższył wynik. Polak minął obrońcę, bramkarza i z ostrego kąta trafił do pustej bramki. Po zmianie stron 26-latek wykorzystał szansę sam na sam z bramkarzem i ustalił wynik meczu na 3:0. W zwycięskim zespole do 58. minuty grał inny Polak - Jacek Góralski.

W Bułgarii po sezonie zasadniczym tabelę dzieli się na grupę mistrzowską i spadkową. Ludogorec Razgrad po 4. kolejce drugiej rundy powiększył przewagę nad drugim CSKA Sofia, który tylko zremisował z Lewskim Sofia, do pięciu punktów. Do zakończenia sezonu pozostało 6 serii spotkań. Mistrz kraju zagra od I rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Dla Świerczoka była to 6. i 7. bramka w tym sezonie ligowym. Polak ostatni raz wybiegł w podstawowym składzie w połowie marca. W meczu błyskawicznie ustrzelił dublet, ale jeszcze w pierwszej połowie musiał zejść z boiska z powodu urazu kolana.

Świerczok w tym sezonie ligowym zagrał w 20 meczach (5 razy w podstawowym składzie). Góralski zanotował 22 spotkania (17-krotnie od pierwszego gwizdka).

Czy Jakub Świerczok powinien zostać w Bułgarii na kolejny sezon?