Łukasz Zwoliński znów z golem! Polak walczy o koronę króla strzelców w Chorwacji

Łukasz Zwoliński był jednym z bohaterów meczu ligi chorwackiej. Polski napastnik wywalczył rzut karny i zdobył 12. gola w sezonie.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Łukasz Zwoliński Newspix / PIOTR KUCZA / Na zdjęciu: Łukasz Zwoliński
W spotkaniu pomiędzy Interem Zapresic i HNK Gorica w zespole gości wybiegło w podstawowym składzie dwóch Polaków - Michał Masłowski i Łukasz Zwoliński. To właśnie po akcji naszego duetu zespół wywalczył rzut karny. Pierwszy z nich zagrał prostopadłą piłkę, a w "szesnastce" sfaulowano byłego napastnika Pogoni Szczecin.

"Jedenastkę" wykorzystał jednak inny gracz Goricy - Kristian Lovrić. Co ciekawe, w drugiej połowie to on wywalczył rzut karny, którego na bramkę zamienił właśnie Zwoliński.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. W 10-zespołowej lidze Gorica plasuje się na 6. miejscu i ma już zapewnione utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Skrót spotkania:

Obaj Polacy nie dograli meczu do końca. Masłowski został zdjęty w przerwie, z kolei Zwoliński w 74. minucie. Dla Polaka była to 12. bramka w sezonie, dzięki czemu wciąż liczy się w walce o koronę króla strzelców. Polak znajduje się na 4. miejscu w klasyfikacji, a liderzy mają tylko 2 gole więcej. Do końca sezonu pozostało 6 kolejek.

Co ciekawe, Zwoliński właśnie wyrównał swój rekord bramek zdobytych w jednym sezonie w lidze. Sezon 2014/2015, gdy grał w Pogoni Szczecin, również zakończył z dorobkiem 12 goli.

Czy Łukasz Zwoliński powinien zostać w Chorwacji na kolejny sezon?