Ekstraklasa: Pogoń - Lechia. Donald Tusk: Na taki mecz czekałem od lat

Lechia Gdańsk po pasjonującej końcówce wygrała z Pogonią Szczecin (4:3) w środowym meczu Lotto Ekstraklasy. Postawa gości spodobała się Donaldowi Tuskowi, który skomentował spotkanie na Twitterze.

Piotr Bobakowski
Donald Tusk East News / Piotr Matusewicz / Donald Tusk
Piłkarze Lechii Gdańsk na siedem minut przed końcem meczu 34. kolejki Lotto Ekstraklasy z Pogonią w Szczecinie przegrywali 2:3. Końcówka w wykonaniu gdańszczan była jednak piorunująca. Po golach Patryka Lipskiego i Artura Sobiecha Lechia ostatecznie wygrała to spotkanie 4:3 - więcej TUTAJ.

Emocjonujący mecz Ekstraklasy przypadł do gustu przewodniczącemu Rady Europejskiej, Donaldowi Tuskowi. "Polityka polityką, ale na taki mecz Lechii czekałem od lat!" - napisał polityk na Twitterze.

Były premier, obecnie szef RE, jest zagorzałym kibicem piłki nożnej. Sam nigdy nie ukrywał, że jest sympatykiem Lechii. Trzy punkty drużyny z Gdańska w Szczecinie przyjął więc z ogromną radością.

ZOBACZ: Donald Tusk pojechał do Paryża na rozmowy polityczne. Spotkał się z Neymarem >>

- Jako bardzo młody człowiek byłem twardym kibicem z tak zwanego młyna, czyli z tego miejsca, gdzie jest na serio - tak Tusk mówił w 2007 r. w programie "Teraz MY" na antenie TVN.

ZOBACZ: Mesjasz Donald Tusk. Lechia Gdańsk i jej kibice politycy >>