Lotto Ekstraklasa. Olbrzymi pech napastnika Pogoni Szczecin. Adam Buksa może nie zagrać do końca sezonu

Adam Buksa może w tym sezonie nie pojawić się na boisku. Napastnik Pogoni Szczecin podczas ostatniego meczu Lotto Ekstraklasy z Lechią Gdańsk (3:4) nabawił się urazu żeber.

Michał Jankowski
Adam Buksa WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Adam Buksa
W środowym meczu przeciwko Lechii Gdańsk Adam Buksa boisko opuścił już w przerwie. W jednym ze starć ucierpiały jego żebra i nie był w stanie kontynuować gry.

Okazuje się, że sprawa jest poważniejsza i Pogoń Szczecin w końcówce sezonu będzie osłabiona. Buksa ma silnie stłuczone żebra. - Wyklucza go to z gry na najbliższe 2-3 tygodnie - mówi doktor Pogoni Bartosz Paprota.

Górnik może liczyć na swojego lidera. Oto najlepsi piłkarze 32. kolejki Lotto Ekstraklasy

Buksa w najbliższym czasie będzie przechodził intensywną rehabilitację. Niewykluczone jednak, że jego absencja nieco się wydłuży i napastnik Portowców nie pojawi się na boisku już w tym sezonie, który kończy się 19 maja.

Pogoni do rozegrania zostały jeszcze mecze z Lechem Poznań, Jagiellonią Białystok, Legią Warszawa, Piastem Gliwice oraz Cracovią. Jeśli leczenie Buksy przebiegnie bez opóźnień, to wróci on ewentualnie na dwa ostatnie mecze. Szczecinianie zajmują obecnie ósme miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy.

Polscy piłkarze warci fortunę. Robert Lewandowski zdecydowanym liderem

W tym sezonie 23-letni napastnik rozegrał 22 mecze. Strzelił 11 goli i zaliczył 4 asysty. W listopadzie ubiegłego roku otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na mecze Ligi Narodów UEFA z Czechami i Portugalią, ale nie pojawił się na boisku.

Czy brak Adama Buksy odbije się negatywnie na wynikach Pogoni Szczecin?