Serie A. Wojciech Szczęsny nie obronił strzału Nainggolana. "Ależ cudownie uderzył!"

Radja Nainggolan huknął z powietrza z ponad 20 metrów, a piłka po rękach Wojciecha Szczęsnego wleciała do siatki. Polak był bliski obrony kapitalnego strzału piłkarza Interu Mediolan.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Radja Nainggolan celebrujący zdobycie gola Getty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Radja Nainggolan celebrujący zdobycie gola
W zeszłym tygodniu Juventus Turyn zapewnił sobie tytuł mistrza Włoch, ale wciąż między słupkami bramki występuje podstawowy golkiper Wojciech Szczęsny. Polski reprezentant wystąpił w hicie Serie A - lider pojechał na boisko trzeciego Interu Mediolan.

Już w 7. minucie Szczęsny musiał wyciągać piłkę z siatki po prawdziwej bombie Radji Nainggolana. Po rzucie rożnym dla gospodarzy piłka wyleciała przed pole karne, a Belg huknął z powietrza jak z armaty.

Gol Nainggolana w meczu Inter - Juventus:

"Ależ cudownie uderzył!" - krzyczał komentator Eleven Sports. W powtórkach widać, jak Szczęsny zdołał dosięgnąć piłkę, ale uderzenie było tak silne, że nie zdołał jej odbić przed siebie.

Dla Nainggolana to 5. gol w tym sezonie w rozgrywkach Serie A. Z kolei Szczęsny pozostanie przy 11. meczach z czystym kontem w lidze. Na ten dorobek zapracował w 25. spotkaniach.

Mecz Inter Mediolan - Juventus Turyn zakończył się remisem 1:1. Gola dla gości zdobył Cristiano Ronaldo.

Czy Wojciech Szczęsny powinien obronić ten strzał?