II liga: Ruch Chorzów krok od spadku, Elana Toruń bliżej awansu

Ruch Chorzów przegrał z Elaną i na trzy kolejki przed końcem sezonu jest blisko spadku do III ligi. Niebiescy przez 55 minut grali w osłabieniu. Torunianie wrócili na miejsce dające awanse do Fortuna I ligi.

Michał Piegza
Mateusz Lechowicz i Marcin Kowalski Newspix / Marcin Bulanda / PressFocus / Na zdjęciu: Mateusz Lechowicz i Marcin Kowalski
Ruch Chorzów może przejść do historii jako zespół, który w przeciągu trzech sezonów zaliczył trzy spadki.

W niedzielę Niebiescy przegrali 1:2 z walczącą o awans Elaną. Goście od początku przeważali i szybko zdobyli gola. W 8. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do bramki trafił były zawodnik Ruchu Michał Kołodziejski. Strata gola obudziła gospodarzy, którzy zaatakowali i dość szybko wyrównali. W 10. minucie po podaniu Bartłomieja Kulejewskiego do siatki trafił Mariusz Idzik.

Chorzowianie chcieli pójść za ciosem. Akcje Ruchu były groźne. Niestety dla chorzowian, w 35. minucie po jednej z nielicznych akcji Elany, arbiter podyktował rzut karny i wyrzucił z boiska faulującego Lukasa Duriskę. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Maciej Stefanowicz.

Grając w przewadze torunianie nie pozwolili Ruchowi na wiele. Po zmianie stron goście kontrolowali mecz. Gracze Elany stworzyli kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, ale dobrze w bramce chorzowian interweniował Dawid Smug.

Ruch zaatakował dopiero w końcówce, jednak do wyrównania nie udało mu się doprowadzić. Porażka sprawiła, że sytuacja chorzowian w lidze zrobiła się bardzo trudna. Z kolei Elana ponownie znalazła się na miejscu dającym awans do Fortuna I ligi.

Ruch Chorzów - Elana Toruń 1:2 (1:2)
0:1 - Kołodziejski 8'
1:1 - Idzik 10'
1:2 - Stefanowicz (k.) 36'

Ruch Chorzów: Dawid Smug - Mateusz Lechowicz, Lukas Duriska, Bartłomiej Kulejewski, Mateusz Bartolewski - Lucjan Zieliński (86' Bartłomiej Wdowik), Tomasz Foszmańczyk (46' Michał Walski), Michał Mokrzycki, Wojciech Kędziora (46' Robert Obst), Tomasz Podgórski (75' Paweł Mandrysz) - Mariusz Idzik.

Elana Toruń: Michał Nowak - Kordian Górka, Wojciech Onsorge, Michał Kołodziejski, Jan Andrzejewski - Dominik Kościelniak (90+1' Maciej Buławski), Artur Lenartowski, Maciej Stefanowicz, Damian Zagórski (87' Maciej Felsch), Krzysztof Wołkowicz - Bartosz Boniecki (65' Damian Lenkiewicz).

Żółta kartka: Boniecki (Elana).

Czerwona kartka: Duriska (Ruch) /34'/.

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).

Widzów: 5188.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!