II liga: Ruch nie poszedł za ciosem. Skomplikowana sytuacja chorzowian

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / TOMASZ WANTUŁA / Na zdjęciu: młodzi kibice Ruchu Chorzów
Newspix / TOMASZ WANTUŁA / Na zdjęciu: młodzi kibice Ruchu Chorzów

Po pewnej wygranej 3:0 w derbach z ROW-em Ruch miał nadzieję na punkty w Rzeszowie. Niebiescy z Resovią przegrali 0:1, a przy golu zawinił bramkarz. Chorzowianie ponownie znaleźli się w strefie spadkowej.

Tylko kilka dni ponad strefą spadkową w II lidze znajdował się Ruch. Chorzowianie w sobotę 3:0 pokonali ROW Rybnik i do Rzeszowa jechali z nadzieją na zdobycie kolejnych punktów. Spotkanie miało dać odpowiedź na pytanie, czy pod wodzą Jana Kociana drużyna na dłużej zaskoczyła.

W 1. połowie w potyczce z plasującą się w środku tabeli Resovią niewiele się działo. Z boiska wiało nudą, tempo gry było wolne. Wiele wskazywało na to, że trudno będzie poprawić wynik z jesieni, kiedy przy Cichej Ruch ograł beniaminka II ligi 5:1.

Niewiele więcej okazji zespoły stworzyły sobie po przerwie. Cios jako pierwszy powinien zadać Ruch. Po zgraniu piłki przez Wojciecha Kędziorę z bliska w bramkę nie trafił Mateusz Lechowicz, który wiosną zdobył już 4 gole.

Konkretniejsza była Resovia. W 76. minucie dalekie dogranie w pole karne gości trącił głową jeden z graczy gospodarzy. Źle w bramce zachował się Dawid Smug, który odbił przed siebie prosty strzał. Z okazji skorzystał Konrad Domoń, z bliska wbijając piłkę do bramki.

Ruch nie miał atutów, aby odpowiedzieć rzeszowianom i po raz trzeci z rzędu musiał pogodzić się porażką w meczu wyjazdowym. Swoje spotkania wygrały zespoły plasujące się po 29. kolejce za Niebieskimi. W efekcie na cztery kolejki przed końcem sezonu Ruch ponownie znalazł się w strefie spadkowej.

Resovia - Ruch Chorzów 1:0 (0:0) 1:0 - Domoń 74'

Resovia: Wojciech Daniel - Mateusz Kantor, Konrad Domoń, Sebastian Zalepa, Radosław Adamski - Szymon Hajduk, Mateusz Świechowski, Dariusz Frankiewicz, Bartłomiej Buczek (77' Paweł Hass), Michał Ogrodnik (90+2' Szymon Feret) - Karol Twardowski.

Ruch Chorzów: Dawid Smug - Mateusz Lechowicz, Lukas Duriska, Łukasz Wiech, Bartłomiej Kulejewski (86' Mateusz Duchowski), Mateusz Bartolewski - Lucjan Zieliński, Michał Mokrzycki, Tomasz Foszmańczyk (76' Michał Walski), Tomasz Podgórski - Wojciech Kędziora (68' Mariusz Idzik).

Żółte kartki: Buczek, Hajduk (Resovia) oraz Wiech (Ruch).

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Białystok).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!