Złoty But: kolejny tydzień bez gola Piątka, Lewandowskiego i Milika

Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek znów nie strzelili gola w ligowym meczu. Mimo to wciąż pozostają na czwartym miejscu w klasyfikacji Złotego Buta.

Bartosz Zimkowski
Krzysztof Piątek Getty Images / Massimiliano Ferraro/NurPhoto / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
W trzecim ligowym meczu z rzędu gola nie potrafili zdobyć Robert Lewandowski oraz Krzysztof Piątek. Ich licznik zatrzymał się na 21 bramkach. Piątek drugi raz usiadł na ławce rezerwowych w Milanie. Jego wejście w drugiej połowie w spotkaniu z Torino (0:1) na niewiele się zdało. Z kolei Lewandowski rozegrał pełne 90 minut z 1.FC Nuernberg (1:1), ale do bramki rywali nie trafił.

Strzelił za to trzeci w klasyfikacji Fabio Quagliarella. Sampdoria Genua wprawdzie przegrała z Lazio Rzym 1:2, ale dla doświadczonego Włocha był to już 23. gol w tym sezonie Serie A.

Liderem pozostał Lionel Messi, którego bramka dała zwycięstwo Barcelonie nad Levante. Argentyńczyk ma już 34 gole na koncie w Primera Division, czyli wyrównał swój rekord z poprzedniego sezonu.

... Arkadiusz Milik Napoli 17 32

Ranking powstaje w oparciu o liczbę goli strzelonych przez piłkarzy w lidze, która jest mnożona przez współczynnik trudności rozgrywek. Najwyższy - dwa - ma pięć czołowych lig. Obecnie: hiszpańska, angielska, niemiecka, francuska i włoska (współczynnik zależy od wyników klubów z każdej ligi w europejskich pucharach w ciągu ostatnich pięciu sezonów). W poprzednim sezonie nagrodę zebrał Lionel Messi (68 pkt za 34 gole).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)