Premier Liga: pierwsza porażka zespołu Krychowiaka i Rybusa na wiosnę. Zenit Sankt Petersburg mistrzem Rosji

Dobra passa Lokomotiwu w Premier Lidze dobiegła końca. Ekipa z Moskwy, po 10 meczach bez porażki, tym razem musiała uznać wyższość Arsienału Tuła (0:2). Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus rozegrali całe spotkanie w barwach gości.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
W ostatnim czasie zarówno Lokomotiw, jak i Arsienał nie zwykły przegrywać, wobec czego sobotnia konfrontacja w Tui zapowiadała się ciekawie.

Jednakże od początku rywalizacji spotkanie zawodziło. Na boisku działo się niewiele i brakowało sytuacji podbramkowych.

Jedyny celny strzał gospodarzy w pierwszej połowie potyczki przyniósł im gola. W 24. minucie nieźle uderzył Zielimchan Bakajew i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Po zmianie stron Arsienał Tuła po raz drugi zaskoczył defensywę Lokomotiwu Moskwa. Tym razem fatalny błąd jednego z obrońców rywali wykorzystał Luka Djordjević i w 59. minucie pokonał Guilherme.

Podopieczni Jurija Siemina już nie byli w stanie odwrócić losów tego meczu i ostatecznie polegli 0:2, przegrywając swoje pierwsze spotkanie na wiosnę.

Porażka broniącego tytułu Lokomotiwu sprawiła, że nowym mistrzem Rosji został Zenit Sankt Petersburg, który w sobotę zremisował z Achmatem Grozny (1:1).

Premier Liga, 27. kolejka:

Arsienał Tuła - Lokomotiw Moskwa 2:0 (1:0)
1:0 - Zielimchan Bakajew 24'
2:0 - Luka Djordjević 59'

*Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.
*Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.

Czołówka tabeli Premier Ligi:

Miejsce Zespół Mecze Z R P Bramki Punkty
1. Zenit Sankt Petersburg 27 18 4 5 50:26 58
2. Lokomotiw Moskwa 27 14 7 6 38:26 49
3. FK Krasnodar 26 13 7 6 46:22 46
4. CSKA Moskwa 26 12 8 6 36:18 44

Czytaj też: -> Grzegorz Krychowiak wolny czas spędza na nauce. Reprezentant Polski uczy się rosyjskiego -> Krychowiak regeneruje się po ciężkich meczach. W Lokomotiwie jest niezastąpiony

Czy Lokomotiw Moskwa zakończy sezon w czołowej "dwójce" rosyjskiej Premier Ligi?