Serie A: Inter Mediolan bezsilny w Udine. Wysoka wygrana klubu Thiago Cionka

Inter Mediolan nie podbił jednego ze swoich ulubionych miejsc - stadionu Udinese Calcio. Jego mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Postrzelała drużyna Thiago Cionka.

Marco D'Alessandro (z prawej) oraz Ivan Perisic PAP/EPA / STEFANO LANCIA / Na zdjęciu: Marco D'Alessandro (z prawej) oraz Ivan Perisic
Inter Mediolan pojechał do Udine po szóste zwycięstwo z rzędu. Poprzednio podobną serię miał od 2001 do 2012 roku w Turynie, choć nie na terenie Juventusu, a na Stadio Olimpico w konfrontacjach z Torino. Każda passa ma swój koniec i również Nerazzurrim w Udine tym razem powinęła się noga. Mieli przewagę pod względem strzałów, uderzeń celnych, posiadania piłki, czyli we wszystkich istotnych statystykach. Tylko gola zabrakło. Nie pomogło Luciano Spallettiemu nawet wprowadzenie z ławki rezerwowych Mauro Icardiego.

Od kiedy spadek Chievo Werona stał się faktem, drużyna Domenico Di Carlo zdobyła cztery punkty w dwóch kolejkach. W trzech meczach z rzędu strzeliła gola, co wcześniej zdarzyło się tylko raz w sezonie. W sobotę jednak zahamowała i to gwałtownie. Chievo zostało zdemolowane 0:4 przez SPAL. W lepszym zespole zagrał Thiago Cionek i pomógł mu zachować czyste konto. Kompan reprezentanta Polski z defensywy Felipe jest w świetnej formie strzeleckiej i dwukrotnie pokonał Adriana Sempera.

Tylko zmiennikiem był Mariusz Stępiński i w tej roli nie przerwał niemocy strzeleckiej. Ostatniego gola w lidze włoskiej zdobył 2 lutego w meczu z Empoli FC. Później pozostawał podstawowym napastnikiem Chievo, ale wpadł w dołek i nie pokonał swoim strzałem żadnego bramkarza od 13 kolejek.

Paweł Jaroszyński spędził 90 minut na ławce rezerwowych.