Premier Liga: gol Grzegorza Krychowiaka w meczu z Rubinem Kazań, Maciej Rybus sprokurował rzut karny

Grzegorz Krychowiak potwierdza, że jest mocnym punktem Lokomotiwu Moskwa. Tym razem reprezentant Polski w meczu 28. kolejki Premier Ligi z Rubinem Kazań (4:0) zdobył jedną z bramek dla swojego zespołu. Całe spotkanie rozegrał również Maciej Rybus.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Sergei Bobylev / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Lokomotiw przystępował do piątkowej rywalizacji z Rubinem z chęcią rehabilitacji za ostatnią porażkę z Arsienałem Tuła. Moskiewska ekipa, której pozostała walka o wicemistrzostwo Rosji (wcześniej tytuł zapewnił sobie Zenit Sankt Petersburg), była faworytem starcia z zespołem z Kazania i potwierdziła to miano.

Konfrontacja rozpoczęła się znakomicie dla gospodarzy, którzy już po dziesięciu minutach prowadzili 2:0. Najpierw rzut karny na bramkę zamienił Anton Miranczuk, a po chwili Iwana Konowałowa pewnym strzałem po ziemi pokonał Fiodor Smołow.

Po zmianie stron podopieczni Jurija Siemina nie zamierzali zwalniać tempa, zaś grało im się jeszcze łatwiej po czerwonej kartce (za dwie żółte) dla Wiaczesława Podberezkina, którą otrzymał w 55. minucie potyczki.

Trzeci cios piłkarze Lokomotiwu Moskwa zadali za sprawą Krychowiaka, który w 73. minucie celnie główkował po dośrodkowaniu Aleksieja Miranczuka z rzutu rożnego. To drugie trafienie Polaka w obecnym sezonie rosyjskiej ekstraklasy.

Przyjezdni mieli szansę na honorowe trafienie, ale "jedenastki", którą sprokurował Rybus (faulował jednego z rywali we własnej "16"), nie wykorzystał Igor Konowałow. Natomiast chwilę później wynik meczu na 4:0 dla graczy z Moskwy ustalił Khvicha Kvaratskhelia.

Premier Liga, 28. kolejka:

Lokomotiw Moskwa - Rubin Kazań 4:0 (2:0)
1:0 - Anton Miranczuk 3' (k.)
2:0 - Fiodor Smołow 10'
3:0 - Grzegorz Krychowiak 73'
4:0 - Khvicha Kvaratskhelia 87'

*w 83. minucie Igor Konowałow (Rubin Kazań) nie wykorzystał rzutu karnego - uderzył obok bramki.

Czerwona kartka: Wiaczesław Podberezkin (Rubin Kazań) w 55. minucie /za dwie żółte kartki/.

*Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.
*Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.

Czołówka tabeli Premier Ligi:

Miejsce Zespół Mecze Z R P Bramki Punkty
1. Zenit Sankt Petersburg 27 18 4 5 50:26 58
2. Lokomotiw Moskwa 28 15 7 6 42:26 52
3. FK Krasnodar 27 13 8 6 47:23 47
4. CSKA Moskwa 27 12 9 6 38:20 45

Czytaj też: -> Grzegorz Krychowiak wolny czas spędza na nauce. Reprezentant Polski uczy się rosyjskiego -> Krychowiak regeneruje się po ciężkich meczach. W Lokomotiwie jest niezastąpiony

Czy Lokomotiw Moskwa zakończy sezon w czołowej "dwójce" rosyjskiej Premier Ligi?