Baraże o Premier League: Leeds United bliżej finału. Cały mecz Mateusza Klicha, Mateusz Bogusz na rezerwie

Piłkarze Leeds United pokonali na wyjeździe Derby County 1:0 i zbliżyli się do awansu do finału baraży o przepustkę do Premier League. Całe spotkanie rozegrał Mateusz Klich, a potyczkę na ławce rezerwowych spędził Mateusz Bogusz.
Tomasz Rosiński
Mateusz Klich (z lewej) i Bradley Johnson (z prawej) Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Mateusz Klich (z lewej) i Bradley Johnson (z prawej)

Historia ostatnich meczów pomiędzy Derby a Leeds przemawiała na korzyść Pawi (2 zwycięstwa, 1 remis), ale Barany chciały w sobotę potwierdzić, że znajdują się w dobrej formie. Podczas gdy niedawna dyspozycja podopiecznych Marcelo Bielsy mogła pozostawiać wiele do życzenia.

Na początku rywalizacji gospodarze mocno ruszyli do ataku i szybko starali się strzelić gola, czego im się jednak nie udało zrealizować, bo przyjezdni przetrwali ten napór.

Z czasem do głosu doszli goście, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, lepiej operowali futbolówką i stwarzali większe zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Kelle'a Roosa. Jednakże ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron aktywny był Kemar Roofe, który w 55. minucie otworzył wynik tej konfrontacji. Świetne podanie z lewego skrzydła zagrał Jack Harrison, zaś napastnik Leeds popisał się pewnym uderzeniem i wpakował piłkę do siatki.

Po chwili Roofe mógł skompletować dublet, gdyż strzelił celnie z szesnastego metra, lecz futbolówkę na rzut rożny wybił Roos, chroniąc swój zespół przed utratą kolejnej bramki.

Praktycznie bezrobotny był Kiko Casilla, a jego klubowi koledzy starali się kontrolować boiskowe wydarzenia i nie pozwalali swoim przeciwnikom na zbyt wiele. Jeszcze w końcówce spotkania żółtą kartkę za uderzenie rywala głową otrzymał Klich, chociaż pachniało czerwonym kartonikiem.

Rewanż odbędzie się w środę (15 maja 2019 r.) o godzinie 20:45.