The Championship: kolejny gol Mateusza Klicha

Koniec sezonu zasadniczego w The Championship bramką okrasił Mateusz Klich. Pomocnik Leeds United pokonał Bartosza Białkowskiego z Ipswich Town, lecz Pawie sensacyjnie przegrały 2:3.

Bartosz Zimkowski
Mateusz Klich Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Leeds United wyraźnie spuściło z tonu pod koniec sezonu. Pawie straciły najpierw prowadzenie w lidze, a później drugie miejsce, które gwarantowało bezpośredni awans do Premier League. Na dodatek Leeds w ostatniej kolejce The Championship przegrało z najgorszą drużyną w lidze - Ipswich Town (2:3). Dla Traktorzystów było to dopiero piąte zwycięstwo w The Championship.

Pełne 90 minut rozegrał dla Leeds Mateusz Klich. Tuż przed przerwą bardzo silnym strzałem przy słupku doprowadził do wyrównania. Dla reprezentanta Polski to dziesiąte trafienie w The Championship (jego bilans uzupełnia osiem asyst). Warto dodać, że Klich zagrał we wszystkich 46 meczach ligowych od pierwszej minuty.

Leeds ostatecznie przegrało 2:3 i zajęło trzecie miejsce w lidze. W barażach zagra z Derby County.

77 minut w barwach Hull City zagrał Kamil Grosicki. Polak niczym się nie wyróżnił, a jego drużyna zremisowała z Bristol City 1:1. Tygrysy zakończyły sezon na 13. pozycji.

W drugiej barażowej parze zobaczymy West Bromwich Albion z Aston Villą. Finał barażów odbędzie się 27 maja na Wembley.