Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Fortuna I liga. Zmiany w GKS-ie Tychy. Prezes zrezygnował, zawodnicy odchodzą

W GKS-ie Tychy szykuje się rewolucja. Rezygnację z roli prezesa złożył Grzegorz Bednarski, a jego następca ma być znany w ciągu kilku tygodni. Z klubu odejdzie też kilku zawodników.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
piłkarze GKS-u Tychy Newspix / Press Focus / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Tychy
W Tychach obecnie najważniejsze w piłkarskiej tematyce są mecze mistrzostw świata U-20. Jednak działacze GKS-u Tychy nie tracą czasu i już myślą o przyszłym sezonie, w którym tyszanie mają walczyć o awans do Lotto Ekstraklasy. Po raz drugi z rzędu GKS rozgrywki zakończył w górnej połowie I ligi, co sprawia, że w kontekście przedłużenia kontraktu wysoko stoją akcje trenera Ryszarda Tarasiewicza.

Zmiany zaszły za to w zarządzie spółki zarządzającej klubem. Z funkcji prezesa Tyskiego Sportu S.A. zrezygnował Grzegorz Bednarski, który rolę tę pełnił przez cztery lata. - W trakcie czterech lat spotkałem na swojej drodze prawdziwych pasjonatów, oddanych i pozytywnie zakręconych na punkcie klubu. Praca w Tychach była bez wątpienia dużym wyzwaniem, ale był to zarazem wielki zaszczyt i przyjemność. Życzę klubowi samych sukcesów, każdy doskonale wie o czym wszyscy marzą w Tychach. Trzymam kciuki, żeby już w przyszłym sezonie się udało - powiedział w rozmowie z klubowym serwisem.

Podjęto też już pierwsze decyzje kadrowe. Pewne jest, że z GKS-u odejdą reprezentant Kirgistanu Edgar Bernhardt, Artur Siemaszko, Jakub Vojtus oraz Łukasz Bogusławski. Ich obowiązujące do końca czerwca kontrakty nie zostały przedłużone i zawodnicy mogą poszukiwać nowych klubów.

To oznacza, że GKS poszukiwać będzie wzmocnień przede wszystkim w ataku, gdyż Siemaszko i Vojtus to napastnicy. Nie są jeszcze znane decyzje dotyczące odejść podstawowych zawodników. Część z nich ma oferty z innych klubów.

Zobacz także:
Mistrzostwa świata U-20. Jacek Magiera: Reguła pięciu palców
MŚ U-20 2019. Janusz Dobrowolski: Medal w sejfie, a ja na wózku

ZOBACZ WIDEO Ostatnia szansa Lewandowskiego? "Powinien przenieść się do Premier League"


Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 
Czy GKS Tychy w przyszłym sezonie włączy się do walki o awans do Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×