Ligue 1: porażka AS Monaco, drużyna Kamila Glika kończy sezon na ostatnim bezpiecznym miejscu

Sezon Ligue 1 zakończony. W ostatniej kolejce zmagań porażkę poniosło AS Monaco, które finalnie zajęło ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli!

Szymon Mierzyński
Kamil Glik Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Kamil Glik
Drużyna Kamila Glika (Polak spędził na boisku 90 minut i zakończył zawody z żółtą kartką) uległa na wyjeździe OGC Nice 0:2. Efekt? Zaledwie 17. pozycja w edycji, o której były obrońca Piasta Gliwice i koledzy będą chcieli zapewne jak najszybciej zapomnieć.

Porażki, choć bez jakichkolwiek konsekwencji, ponieśli faworyci - Paris Saint-Germain (1:3 ze Stade Reims) oraz Lille OSC (1:3 ze Stade Rennais). Charakter pokazał za to Olympique Lyon, który długo przegrywał z Nimes Olympique, jednak dzięki bramkom w końcówce zwyciężył 3:2.

->Mistrzostwa świata U-20: kanonady Nowej Zelandii i Nigerii

Girondins Bordeaux Igora Lewczuka (Polak wszedł na boisko w 45. minucie za Pablo) pokonało SM Caen 1:0, spychając rywala do Ligue 2. Na finiszu na miejsce barażowe wskoczyło natomiast Dijon FCO, które ograło u siebie Toulouse FC 2:1.

->Mistrzostwa Świata U-20: Polacy od początku turnieju w trudnej sytuacji. Zobacz tabelę

Stade de Reims - Paris Saint-Germain 3:1 (1:0)
1:0 - Abdul Rahman Baba 36'
2:0 - Mathieu Cafaro 56'
2:1 - Kylian Mbappe Lottin 59'
3:1 - Pablo Chavarria 90+4'

OGC Nice - AS Monaco 2:0 (1:0)
1:0 - Benoit Badiashile (sam.) 36'
2:0 - Mickael Le Bihan (k.) 67'