KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Papież Franciszek o piłce nożnej: To najpiękniejszy sport na świecie

- To najpiękniejszy sport na świecie - powiedział podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą papież Franciszek o piłce nożnej. Jego zdaniem, futbolu nie są w stanie zniszczyć interesy finansowe.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Na zdjęciu papież Franciszek Getty Images / Franco Origlia/Getty Images / Na zdjęciu papież Franciszek
Radość i szczęście - to zdaniem papieża Franciszka daje piłka nożna. Głowa kościoła katolickiego brała udział w spotkaniu zorganizowanym dla dzieci i młodzieży przez "La Gazzetta dello Sport" we współpracy z włoską federacją piłkarską, władzami Serie A oraz ministerstwem oświaty. Wezwał świat futbolu do generowania integracji, solidarności i przyjaźni.

- Za toczącą się piłką prawie zawsze jest chłopiec ze swoimi marzeniami i aspiracjami. W zajęciach sportowych zaangażowane są nie tylko mięśnie, ale i cała jego aktywność. Sport to świetna okazja, aby nauczyć się dawać z siebie to, co najlepsze. Żyjemy w czasach, w których łatwo się izolować i tworzyć wirtualne więzi z ludźmi. Piękno gry w piłkę sprawia, że robimy to z innymi ludźmi. Piłka staje się środkiem do zapraszania ludzi i dzielenia przyjaźni - powiedział papież, którego cytuje "La Gazzetta dello Sport".

Zdaniem Franciszka, piłka nożna pozwala nie tylko na nawiązywanie realnych znajomości. Sprawia, że dzieci odpowiednio się rozwijają i uczą się życia. - Piłka nożna to najpiękniejszy sport na świecie. To jest moja osobista opinia - dodał Argentyńczyk, który kibicuje drużynie San Lorenzo.

ZOBACZ WIDEO Waldemar Fornalik chwali zawodników Piasta. "Wykreowali się przez swoją ciężką pracę!"

Papież Franciszek jest zdania, że piłki nożnej nie zniszczą finanse czy zachowania kibiców. - Często mówi się, że piłka nożna nie jest już grą. Niestety widzimy zjawiska, które wpływają na jej piękno i to nawet w piłce młodzieżowej. Niektórzy rodzice zmieniają się w fanów-ultrasów. Ale piłka nożna to sport i tak musi pozostać - dodał.

Argentyńczyk udzielił rad rodzicom i trenerom. Tym pierwszym mówił, by dbali o mentalność swoim dzieci. - Pomóżcie im zrozumieć, że ławka rezerwowych nie jest upokorzeniem, ale okazją do rozwoju - mówił. Z kolei szkoleniowcom radził, by nadal byli wzorami do naśladowania dla swoich podopiecznych. - Nie zmieniajcie marzeń dzieci w łatwe iluzje, których celem jest zderzenie z granicami rzeczywistości - dodał.

Miał też porady dla gwiazd futbolu. - Nie zapominajcie od czego zaczęliście. Życzę wam, abyście czuli wdzięczność za swoją historię ofiar, zwycięstw i porażek. Odczuwajcie odpowiedzialność, którą należy łączyć z solidarnością i spójnością, aby zachęcić innych. Niech piękno piłki nożnej nie będzie mniej ważne od interesów finansowych - stwierdził papież.

Zobacz także:
Serie A: galimatias przed ostatnią kolejką. Polacy walczą o puchary i przetrwanie
Bohater niejednoznaczny. Dani Parejo wreszcie jest sobą

Czy zgadzasz się ze słowami papieża Franciszka o piłce nożnej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×