MLS: Kacper Przybyłko znów trafił! Polak mógł zostać bohaterem spotkania

Czwartego gola w tym sezonie ligowym MLS zdobył Kacper Przybyłko. Polak był bliski ustrzelenia dubletu, jednak trafił tylko w słupek.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Kacper Przybyłko Newspix / ZUMA / Na zdjęciu: Kacper Przybyłko
Kacper Przybyłko trafił do siatki tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Polak dostał płaskie podanie na 7. metr, dostawił nogę, a piłka po jego kopnięciu odbiła się od słupka i minimalnie przekroczyła linię bramkową. 26-latek zdobył dla Philadelphia Union kontaktowego gola na 1:2.

W pierwszej połowie z lepszej strony pokazali się piłkarze gości - Portland Timbers i po dublecie Briana Fernandeza prowadzili 2:0. Po zmianie stron Przybyłko był bardzo bliski dubletu i wyrównania, ale z bliskiej odległości trafił tylko w słupek. Ostatecznie goście wygrali 3:1, a bramkę w samej końcówce zdobył jeszcze Diego Valeri.

Czwarty gol Kacpra Przybyłki w MLS:

Przybyłko potrzebował czasu, aby przebić się w USA. Do Philadelphii trafił we wrześniu ubiegłego roku, ale długo nie potrafił wywalczyć miejsca w pierwszym składzie. Potem było krótkie wypożyczenie do Bethlehem Steel i dopiero niedawno wrócił do klubu z MLS.

W najlepszej lidze w USA zadebiutował dopiero 20 kwietnia, gdy zagrał 7 minut przeciwko Montreal Impact. W kolejnych trzech spotkaniach grał już w pełnym wymiarze czasowym i za każdym razem trafiał do siatki (w ciągu 9 dni). Ostatnio miał passę dwóch meczów bez gola, ale przeciwko Portland znów trafił do meczowego protokołu.

Przez niedzielną porażkę Philadelphia spadła z pozycji lidera w Konferencji Wschodniej. Polak z czterema golami jest najlepszym strzelcem klubu.

Philadelphia Union - Portland Timbers 1:3 (0:2)
0:1 - Brian Fernandez 31'
0:2 - Brian Fernandez 36'
1:2 - Kacper Przybyłko 47'
1:3 - Diego Valeri 87'

Czy Kacper Przybyłko poradziłby sobie w Ekstraklasie?