Robert Lewandowski jest niemożliwy. Czwarty sezon z rzędu z przynajmniej 40 golami dla Bayernu Monachium

Robert Lewandowski jest jak tlen dla Bayernu Monachium. Liczby mówią o tym dobitnie: to czwarty sezon z rzędu, gdy Polak zdobywa dla klubu przynajmniej 40 goli.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski z Pucharem Niemiec Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski z Pucharem Niemiec
Tylko w pierwszym sezonie Robert Lewandowski nie był tak skuteczny, jakby oczekiwano tego od niego. W czterech kolejnych latach udowodnił, że jest napastnikiem wielkiej klasy. W każdym z czterech ostatnich sezonów strzelał dla Bayernu Monachium co najmniej 40 goli (licząc wszystkie rozgrywki).

W sobotę, w finale Pucharu Niemiec przeciwko RB Lipsk (3:0), trafił dwukrotnie dzięki czemu podtrzymał świetna passę. W 47 meczach tego sezonu Lewandowski zdobył 40 goli, trafiając średnio co 104 minuty.

Ten wynik jest ciut gorszy niż te co osiągał w dwóch poprzednich sezonach. W rozgrywkach 2016/2017 strzelił najwięcej jak do tej pory goli dla Bayernu (43), ale najczęściej (biorąc pod uwagę średnią minut) trafiał w poprzedniej kampanii (gol co 92 minuty).

W Borussii Dortmund Lewandowski najwięcej goli strzelił w sezonie 2012/2013, gdy 36-krotnie pokonywał bramkarza. W sumie w niemieckich klubach reprezentant Polski strzelił 294 bramki.