Aston Villa wraca do Premier League!

Trzy lata trwała nieobecność Aston Villi w Premier League. Zespół z Birmingham wraca do elity po tym, jak w barażu z Derby County zwyciężył 2:1!

Szymon Mierzyński
piłkarze Aston Villa Getty Images / Paul Harding / Na zdjęciu: piłkarze Aston Villa
Mecz na Wembley miał wiele smaczków, bo oprócz olbrzymiej stawki był też pojedynkiem dwóch legend Chelsea - Johna Terry'ego (pracuje w sztabie "The Villans") i Franka Lamparda (jest pierwszym menedżerem "Baranów").

Powody do radości miał w poniedziałek były obrońca, bo to jego drużyna była lepsza i zasłużenie wygrała. Wynik tuż przed przerwą otworzył Anwar El Ghazi, który zamknął szczupakiem dośrodkowanie Ahmeda Elmohamady'ego. Przy tym golu bramkarz Derby Kelle Roos był bez szans, straszliwie natomiast zawinił w 59. minucie. Nie złapał wtedy dość łatwej piłki, którą posłał w światło bramki El-Ghazi i ten błąd bezlitośnie wykorzystał John McGinn.

Przez 60 minut Aston Villa dominowała i zasłużenie prowadziła 2:0. Dopiero później ekipa "Baranów" się przebudziła i obraz gry uległ diametralnej zmianie. "The Villans" zbyt szybko postawili na bronienie wyniku, dali się zepchnąć do głębokiej defensywy i najedli się przez to sporo strachu. Ten napór rywala przyniósł w końcu trafienie kontaktowe, a było ono dziełem Jacka Marriotta, który oddał precyzyjny strzał przy słupku po zgraniu Jaydena Bogle'a.

Zryw nastąpił jednak zbyt późno i nic więcej drużyna Franka Lamparda nie wskórała. Aston Villa triumfowała 2:1 i po rozegraniu aż 49 spotkań (oprócz 46 w fazie zasadniczej, wyeliminowała w półfinale barażu West Bromwich Albion, a potem była lepsza w finale) wywalczyła awans do Premier League.