Mistrzostwa świata U-20: ostre strzelanie w meczu Arabii Saudyjskiej z Mali

Siedem bramek padło w meczu grupy E Arabii Saudyjskiej z Mali. Zespół z Afryki w doliczonym czasie zadał decydujący cios. Jeden gol rozstrzygnął losy gry w grupie F, gdzie Korea Południowa 1:0 ograła RPA.

Michał Piegza
piłkarze reprezentacji Mali U-20 Newspix / Grzegorz Radtke / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Mali U-20
Arabia Saudyjska dwukrotnie prowadziła z reprezentacją Mali. Najpierw 2:0, rywale wyrównali, później 3:2. Zespół z Afryki do remisu doprowadził dwadzieścia minut przed końcem. W doliczonym czasie meczu Malijczycy zadali decydujący cios i są już niemal pewni awansu do fazy pucharowej. W grupie E cieszyć z gry w kolejnej rundzie jest już Francja, która 2:0 ograła Panamę.

Arabia Saudyjska U-20 - Mali U-20 3:4 (2:1)

Pokaż całą tabelę

Tylko jedna bramka padła w drugim meczu grupy F. Korea Południowa i RPA premierowe spotkania na mundialu przegrały. W drugim komplet punktów zdobyli Azjaci. W 69. minucie gola dla Koreańczyków zdobył Kim Hyun-Woo. To wystarczyło do odniesienia skromnej wygranej i podtrzymania szans na wyjście z grupy. W doliczonym czasie zespół z Afryki mógł wyrównać, jednak świetnie między słupkami zachował się bramkarz z Korei Lee Gwang-Yeon. We wcześniejszym meczu Argentyna 2:0 pokonała Portugalię.

RPA U-20 - Korea Południowa U-20 0:1 (0:0)
0:1 - Kim Hyun-Woo 69'