Ligue 2: dramat drużyny Damiena Perquisa. Pudło z rzutu karnego w ostatniej minucie i spadek

Ogromny pech drużyny Damiena Perquisa. Gazelec FC Ajaccio zmarnowało rzut karny w doliczonym czasie rewanżowego meczu barażowego z Le Mans (0:2), a po chwili straciło gola, przez którego spadło z Ligue 2. Były reprezentant Polski nie zagrał.

Kuba Cimoszko
Damien Perquis Getty Images / Scott Winters / Na zdjęciu: Damien Perquis
To miała być tylko formalność. GFC Ajaccio wygrało 2:1 na wyjeździe z Le Mans UC 72 w pierwszym meczu barażowym o utrzymanie w Ligue 2, co wydawało się zapewnić mu spokój przed rewanżem. I tak było, ale podopieczni Herve'a Della Maggiore postanowili go sobie zburzyć  i ostatecznie przegrali próbę nerwów.

Zaczęło się od trafienia Remy'ego Boissiera na nieco ponad kwadrans przed końcem. Niemniej jeszcze w czwartej minucie doliczonego czasu gry wszystko wskazywało na to, że i tak to gospodarze zostaną na drugim poziomie rozgrywek. Mieli bowiem rzut karny, lecz Nicolas Kocik obronił strzał Wesley'a Jobello! A po chwili stało się coś jeszcze bardziej niesamowitego - Mamadou Soro Nanga trafił na 0:2 i to goście świętowali awans! A spada zespół z Ajaccio, który jeszcze w sezonie 2015/16 grał w Ligue 1.

Piłkarzem pokonanych od dwóch lat jest były reprezentant Polski Damien Perquis, który kilkukrotnie pełnił nawet funkcję kapitana drużyny. W tym sezonie zagrał 20 meczów (m. in. 90 minut w pierwszym barażu - przyp. red.), ale w niedzielę nie pojawił się w kadrze meczowej z powodu kontuzji.

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.