KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pechowcy i głupcy. Najdziwniejsze kontuzje piłkarzy

Euro 2016 zbliża się wielkimi krokami. Zawodnicy zaczynają drżeć o to, by nie doznać kontuzji. Powinni pamiętać, że urazu wykluczającego z udziału w imprezie można doznać nie tylko w trakcie meczu.

 Redakcja
Redakcja


Na boisku niebezpieczni są zresztą nie tylko ganiający z maczetami obrońcy rywali. Trzeba szczególnie uważać na to, co robi się po strzeleniu bądź puszczeniu gola. Zresztą, zło czai się wszędzie: w domu, na spacerze, podczas obsługi samochodu. Szczególnie niebezpieczne są dzieci i psy. Ku przestrodze futbolistów zebraliśmy w kolejności alfabetycznej kilkadziesiąt przypadków najbardziej nietypowych kontuzji, jakie zdarzyły się zawodnikom w ostatnich dekadach.

Aguero Sergio - Spadł z rowerku trzyletniego syna, z którym się bawił. Stłuczoną nogę popsikał sprayem przeciwbólowym zawierającym środek, na który, jak się okazało, miał uczulenie. Noga spuchła, musiał opuścić mecz ligowy Manchesteru City z Sunderlandem.

Banega Ever - Zatrzymał się na stacji benzynowej, by zatankować. Nie zaciągnął ręcznego hamulca. Gdy włożył wąż do wlewu, auto nagle zaczęło toczyć się w tył i przejechało po nodze piłkarza. Argentyńczyk pauzował kilka miesięcy.

Barnard Darren - Będąc zawodnikiem Barnsley, zerwał więzadła w kolanie, przewracając się wskutek poślizgnięcia na kałuży pozostawionej w kuchni przez ukochanego pieska.

Batty David - Angielski futbolista, który w latach 90. grał w Blackburn i Newcastle, bawił się w domu z dzieckiem, jeżdżącym na trójkołowym rowerku. Nie zauważył, że rozpędzona córka zmierza ku jego stopie, w ostatniej chwili chciał uskoczyć, nie zdążył. Efekt: zerwane ścięgno Achillesa.

Beckham David - Doznał rozcięcia łuku brwiowego trafiony butem rzuconym w złości przez trenera Manchesteru United, Aleksa Fergusona.

Boateng Jerome - Stoper Bayernu jeszcze grając w Manchesterze City doznał urazu kolana po tym, jak uderzył nim na pokładzie samolotu w wózek do przewożenia napojów i jadła.

Broadfoot Kirk - Obrońca Rangersów poparzył twarz wskutek wybuchu jajka, które próbował ugotować w… mikrofalówce.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Piłka Nożna
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
 • Nyctereutes Zgłoś komentarz
  [quote]Stoper Bayernu jeszcze grając w Manchesterze City doznał urazu kolana po tym, jak uderzył nim na pokładzie samolotu w wózek do przewożenia napojów i
  Czytaj całość
  [b]jadła[/b].[/quote] Naprawię to dla was: Dzielny obrońca uciśnionych bawarskiego herbu "Bayern", walczący podówczas w Wielkiej Wojnie Angielskiej po stronie mieszkańców grodu Manchester, został uderzon w kolano przez prosty wózek do rozwozu jadła i wina, kiedy to wracał z wyprawy na pokładzie latającej machiny dzieła Leonarda da Vinci.