PZPN zawiesił sędziego po meczu Kotwica Kołobrzeg - Lech II Poznań. Wszystko przez kontrowersyjny karny

PZPN wyjaśnia, dlaczego sędzia Mariusz Korpalski podyktował rzut karny dla Kotwicy Kołobrzeg w końcówce meczu z rezerwami Lecha Poznań. Arbiter powinien odgwizdać faul w drugą stronę.
Robert Czykiel
sytuacja, w której sędzia podyktował rzut karny dla Kotwicy Twitter / Na zdjęciu: sytuacja, w której sędzia podyktował rzut karny dla Kotwicy

W drugiej grupie III ligi trwa zacięta walka o awans, w której biorą udział cztery kluby. W sobotę czwarta Kotwica Kołobrzeg podejmowała lidera, którym jest rezerwa Lecha Poznań. Do 90. minuty "Kolejorz" prowadził 3:2 i wtedy wszystkich zaskoczyła decyzja sędziego.

El. Euro 2020. Damian Kądzior. Szanowany jak król. Wyśmiewany jak Neymar >>

Mariusz Korpalski z Torunia podyktował dla gospodarzy rzut karny, którego nie powinno być. Gracz kołobrzeskiej drużyny wpadł w Jakuba Kamińskiego, a arbiter uznał, że piłkarz Lecha faulował. Ta decyzja wywołała ogromne oburzenie w środowisku.

- Jeżeli było przewinienie, to w naszą stronę na Kubie Kamińskim. My wszyscy na ławce, wszyscy piłkarze myśleliśmy, że to jest faul dla nas. Już sobie doliczaliśmy kolejne sekundy, w których będziemy mogli utrzymać prowadzenie - komentował po meczu trener gości Rafał Ulatowski w klubowej telewizji.

Zrobiła się z tego tak duża afera, że sprawa dotarła na najwyższy szczebel, czyli do PZPN. Dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Tomasz Włodarczyk zdradza, że sędzia został zawieszony.

Lotto Ekstraklasa. Rewolucja w Legii. Kolejni piłkarze mogą odejść >>

Lech utrzymał pozycję lidera i mając o jeden mecz mniej, wyprzedza drugi KKS 1925 Kalisz o trzy punkty.