WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

6 osób aresztowanych za porwanie sprzed lat. To efekt śledztwa ws. gangsterów-pseudokibiców

Sześć osób zostało aresztowanych w sprawie porwania ze szczególnym udręczeniem, do którego doszło na Śląsku w 2002 roku. To efekt śledztwa prowadzonego w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, powiązanej z pseudokibicami m.in. Ruchu Chorzów.
Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Newspix / Policja

Prokuratura Krajowa poinformowała, że w ubiegłą środę zatrzymane zostały cztery osoby, a dwie kolejne doprowadzono z zakładu karnego oraz zakładu psychiatrycznego. Wszystkim tym osobom przedstawiono zarzuty oraz przesłuchano w charakterze podejrzanych. Na wniosek prokuratora zastosowano wobec nich areszt tymczasowy.

Zatrzymania dotyczą sprawy z 2002 roku, gdy aresztowani, podszywając się pod funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledzego, dokonali porwania ze szczególnym udręczeniem. Wobec osoby porwanej stosowali przemoc poprzez bicie łomem, metalową rurką i młotkiem. W zamian za jej uwolnienie zażądali 80 tysięcy złotych.

Zarzuty przedstawione aresztowanym (pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem oraz zmuszenia groźbą do zapłaty kwoty 80 tysięcy złotych w zamian za uwolnienie kwalifikowane) są zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ WIDEO "Podsumowanie tygodnia". Polska na autostradzie do Euro 2020. Czy Jerzy Brzęczek znalazł optymalne ustawienie?

Jak informuje TVN24, zatrzymania do kolejny wątek śledztwa, które od 2016 roku toczy się w katowickim wydziale zamiejscowym Prokuratury Krajowej. Śledczy zajęli się wówczas działalnością grupy pseudokibiców Ruchu Chorzów "Psychofans", która ma na koncie morderstwa, rozboje, handel narkotykami i przestępstwa gospodarcze. Kilku jej członków poszło na współpracę z organami ścigania, a najbardziej wartościowe okazały się zeznania Pawła A. ps "Egon", który został świadkiem koronnym.

To właśnie "Egon" opowiedział prokuratorom o szczegółach niewyjaśnionego do niedawna porwania z 2002 roku, umorzonego ze względu na niewykrycie sprawców. Według świadka koronnego porwany zajmował się handlem narkotykami na terenie Gliwic, a porwała go konkurencja.

Podający się za funkcjonariuszy CBŚ gangsterzy uprowadzili mężczyznę, gdy ten wychodził z domu z małym dzieckiem w nosidełku. Skutego i przywiązanego do krzesła katowano go przez dwa dni. Poza biciem młotkiem, łomem i metalową rurką oblewano też benzyną i próbowano obciąć palce nożyczkami.

Porywacze nie mieli planu na bezpieczne podjęcie okupu, dlatego zdecydowali się porzucić porwanego pod Gliwicami. Zabrali mu przedmioty o łącznej wartości 15 tysięcy złotych.

Dotychczas w toku śledztwa w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej z pseudokibicami śląskich klubów, która działała na terenie województwa śląskiego i małopolskiego w okresie od października 2014 roku do grudnia roku 2017 zarzuty usłyszało łącznie 113 podejrzanych, w tym 60 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Zarzuca się im popełnienie wielu przestępstw polegających na udziale w zorganizowanych grupach przestępczych, rozbojach oraz obrocie narkotykami.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Adrian Dąbrowski 0
  Nie ukrywam podziwiam ta zdolną nację.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Adrian Dąbrowski 0
  A dziwisz się im walczą o przetrwanie. Mój dziadek był dumnym Polakiem dumnym z narodu do czasu gdy doznał szoku jak Polacy wiwatowali Niemcom wjeżdżającym do warszawy i krzyczeli zróbcie z nimi porządek. A później ci sami Polacy wykrwawiali się w obronie Warszawy. Stwierdził iż mężność a zarazem głupota naszego narodu przekracza wszelakie ramy. Golda Meir nei bez powodu zaatakowała Egipt chcieli już wtedy odpalić atomice na Izrael a wzgórza Golan miały być wykorzystane do desantu. Wzgórza były święte... to była przykrywka do tego iż tam były zbiorniki wodne.
  Darek 1988 Izrael to jedno z najbardziej nacjonalistycznych panstw na świecie .
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Darek 1988 0
  Izrael to jedno z najbardziej nacjonalistycznych panstw na świecie .
  Adrian Dąbrowski ONR jest jeszcze gorszy pełny autorytaryzm kosztem jednostki. Nie ma dla nich jednostek jest hipotetyczny naród.Sam skrót ma w sobie radykalny. Każdy radykalizm to zło spaczenie oparte na emocjach a nie logice. Nacjonalizm prowadzi prędzej czy później do wojen, zabija. Polityka historyczna szkodzi. Zastąpić ja należy myśleniem o przyszłości pragmatyzmem jak robią chociażby Szwedzi czy żydzi. Tylko współpraca prowadzi do dobrobytu. Żaden z zamożnych krajów (nie licząc ropojadów) nie jest państwem nacjonalistycznym z rozdmuchanym ego.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×