Puchar Narodów Afryki: Egipt uniknął wpadki na inaugurację. Skromna wygrana z Zimbabwe

Bez niespodzianki na inaugurację Pucharu Narodów Afryki 2019. Reprezentacja Egiptu zaczęła od zwycięstwa, pokonując Zimbabwe 1:0.
Szymon Mierzyński
piłkarze reprezentacji Egiptu PAP/EPA / KHALED ELFIQI / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Egiptu

Decydujący gol padł w 41. minucie. Ayman Ashraf zagrał z lewej strony boiska do wbiegającego w pole karne Trezegueta, a ten oszukał zwodem dwóch rywali i trafił do siatki precyzyjnym technicznym strzałem przy dalszym słupku. Edmore Sibanda tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

Gospodarze turnieju, którzy należą do jego głównych faworytów, triumfowali 1:0 i zdobyli pierwszy komplet punktów.

->Mistrzostwa Europy U-21: Anglia za burtą! Cóż za końcówka meczu z Rumunią. Cztery gole w osiem minut

W drugim meczu 1. kolejki w grupie A Demokratyczna Republika Konga zmierzy się w sobotę o godz. 16.30 z Ugandą. Później ruszy rywalizacja w grupie B. Nigeria zagra z Burundi (19.00), zaś Gwinea z Madagaskarem (22.00).

->Mistrzostwa Europy U-21: Francja skromnie ograła Chorwację. Bezradny Sandro Kulenović

Egipt - Zimbabwe 1:0 (1:0)
1:0 - Trezeguet 41'