Lotto Ekstraklasa. Cracovia pokonała mistrza Słowenii. Udany debiut Jablonsky'ego

W pierwszym sparingu podczas przygotowań do nowego sezonu Cracovia pokonała mistrza Słowenii NK Maribor. Bramki dla Pasów zdobyli nowo pozyskany Davide Jablonsky i Bojan Cecarić.

Maciej Kmita
piłkarze Cracovii Newspix / MARCIN PIRGA / CYFRASPORT / Na zdjęciu: piłkarze Cracovii
Do przerwy Cracovia przegrywała ze Słoweńcami 0:1 po golu Andreja Kotnika, ale w drugiej połowie podopieczni Michała Probierza odrobili straty z nawiązką. Najpierw strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównał David Jablonsky, a potem Bojan Cecarić skutecznie wykończył kontratak zespołu.

Trener Probierz dał szansę gry 23 zawodnikom. Poza wspomnianym Jablonskym w barwach Cracovii zadebiutowali też Lukas Hrosso, Pelle van Amersfoort, Rubio i Rafael Lopes.

Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w sobotę, ale ze względu na złe warunki atmosferyczne zostało przeniesione na poniedziałek. W drugiej grze kontrolnej podczas zgrupowania w Słowenii Pasy zmierzą się z mistrzem Chorwacji Dinamem Zagrzeb (27.06).

Czytaj również -> Nietypowa pasja piłkarza Cracovii
Czytaj również -> Przemysław Płacheta blisko Legii Warszawa

Cracovia - NK Maribor 2:1 (0:1)
0:1 - Kotnik 29'
1:1 - Jablonsky 68'
2:1 - Cecarić 76'

Skład Cracovii: Michal Pesković (46' Lukas Hrosso) - Cornel Rapa (46' Diego Ferraresso), Michał Helik (46' Ołeksij Dytiatjew), Niko Datković (46' David Jablonsky), Michal Siplak (46' Daniel Pik) - Pelle van Amersfoort (46' Bojan Cecarić), Damian Dąbrowski (46' Sylwester Lusiusz), Janusz Gol (46' Milan Dimun), Marcin Budziński (46' Matheus Santos; 71' Sebastian Strózik), Sergiu Hanca (46' Rubio) - Rafael Lopes (46' Filip Piszczek).