Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Szalikowcy wchodzili na stadion bez kontroli. Afera z akredytacjami w Górniku Zabrze

"Wyborcza" ujawnia proceder przyznawania akredytacji na mecze Górnika Zabrze... pseudokibicom. Pracownik klubu miał też uzgadniać z kibolami, co mają zeznawać w sądzie.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Kibice Górnika Zabrze odpowiedzieli Komisji Ligi Newspix / Lukasz Sobala / Press Focus / Na zdjęciu: Kibice Górnika Zabrze odpowiedzieli Komisji Ligi

"Lider pseudokibiców Górnika Zabrze Krzysztof M. ps. 'Mara' dostał akredytację umożliwiającą wejście na stadion bez kontroli - pisze "Wyborcza". Gazeta dotarła do filmu nagranego przed meczem el. Ligi Europy 2018/19 z AS Trencin. Na nagraniu widać, jak zatrudniony w zabrzańskim klubie Dawid F., ps. "Foka", rozdaje akredytacje... szalikowcom!

Dzięki akredytacjom członkowie bojówki założonej przez fanatyków Górnika mogli wchodzić na stadion bez żadnej kontroli. Liderem grupy był wspomniany wyżej "Mara". W maju tego roku "Mara" i szesnastu członków gangu zostało zatrzymanych przez oficerów Centralnego Biura Śledczego Policji. Przy sprawcach zabezpieczono narkotyki warte 1,2 mln zł.

- Widocznie ktoś mi je (akredytacje - przyp.) przekazał, często leżały na recepcji, różne były sytuacje. Nie zajmowałem się wystawianiem akredytacji. Zresztą zniszczył mnie pan już, fajnie byłoby, gdyby pan mi dał spokój - powiedział "Wyborczej" David F., były już pracownik Górnika, który był odpowiedzialny za kontakty z kibicami. W przeszłości mężczyzna był skazany za udział w rozróbie.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 114. Trudne początki Jerzego Kukuczki. "Koledzy mówili, że nic z niego nie będzie"

ZOBACZ: Lotto Ekstraklasa. Poznaliśmy terminarz na sezon 2019/2020 >>

To jednak nie koniec afery. W marcu 2017 r. "Foka" miał instruować bojówkarzy, jak mają zeznawać w sądzie w sprawie o wtargnięcie na boisko w trakcie jednego z meczów. Powoływał się przy tym na... Tomasza Milewskiego, szefa bezpieczeństwa w klubie z Zabrza.

"Milewski mówi, że to wyrok nakazowy. Trzeba zaskarżyć. Pewnie się każdy nie przyznał. Stąd nie wzywano Milewskiego. A mieli mówić, że mieli akredytacje pod kurtką…" - pisał "Foka" w jednym z komunikatorów internetowych (cytat za "Wyborczą").

ZOBACZ: Lotto Ekstraklasa. Frekwencja na stadionach piłkarskich: rekord na koniec sezonu >>

Milewski wszystkiemu jednak zaprzecza. Twierdzi, że nikogo nigdy nie instruował, jak ma zeznawać w sądzie i nie ma też wpływu na to, że ktoś ("Foka" - przyp. red.) się na niego powoływał.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×