Copa America: Peru ostatnim półfinalistą. Luis Suarez zawiódł Urugwaj

Trzy z czterech ćwierćfinałów Copa America 2019 rozstrzygnęły się w rzutach karnych. Peru pokonało 5:4 Urugwaj po bezbramkowych 90 minutach. Jedyny w konkursie pomylił się Luis Suarez.

Edinson Cavani w walce o piłkę z Renato Tapią PAP/EPA / Joedson Alves / Na zdjęciu: Edinson Cavani w walce o piłkę z Renato Tapią
Po bezbarwnym kwadransie badania sił Urugwaj przystąpił do odważniejszych ataków. Podobać mogła się gra Federico Valverde i Luisa Suareza. Ponadto coś pozytywnego można było powiedzieć o prawie wszystkich Celestes grających na skrzydłach. Gubił się Giovanni Gonzalez, ale już Martin Caceres, Giorgian De Arrascaeta oraz Nahitan Nandez robili dużo zamieszania.

Nie popisał się natomiast Edinson Cavani, który w 24. minucie nie potrafił dobić piłki z bliska do odsłoniętej bramki po uderzeniu Luisa Suareza i interwencji Pedro Gallese. Szansa była fenomenalna, a pudło spektakularne. W 37. minucie ponownie Cavani i tym razem nie pokonał w sytuacji sam na sam bramkarza Peru. Nieskuteczność byłego napastnika Napoli była do niego niepodobna.

Peru bez celnego strzału przez 90 minut, Fernando Muslera nie rozgrzał się, ale kilkakrotnie zakotłowało się w polu karnym Celestes. Głównie za sprawą Jose Paolo Guerrero, któremu jednak ani trochę swobody nie dał Jose Maria Gimenez.

Urusi oddali trzy strzały do bramki, po których sędzia nie uznał gola. W pierwszej połowie z powodu spalonego Nahitana Nandeza, a po przerwie Edinsona Cavaniego i Luisa Suareza. Celestes wiatr wiał w oczy i cały czas coś lub ktoś przeszkadzał w strzeleniu gola. Przeważali, ale nie udokumentowali tego żadnym konkretem. Po 90 minutach było bezbramkowo i po raz trzeci w czwartym ćwierćfinale piłkarze zaserwowali kibicom konkurs rzutów karnych.

Jedenastki lepiej wykonywali piłkarze z Peru. Wygrali 5:4, a jako jedyny pomylił się Luis Suarez, którego strzał obronił Pedro Gallese. Los Incas strzelali z chirurgiczną precyzją i to oni zagrają o awans do finału z Chile.

Urugwaj - Peru 0:0 k. 4:5