KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Gwiazdy futbolu oskarżone o gwałt. Afery towarzyskie wstrząsają piłką

Cristiano Ronaldo i Neymar oskarżeni o gwałt. Afery obyczajowe z udziałem słynnych piłkarzy nie są czymś nowym. Takie historie zdarzają się im tak samo często, jak gwiazdom filmu, muzyki czy politykom.

Piłka Nożna
Piłka Nożna
Cristiano Ronaldo PAP/EPA / AA/ABACA / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Zbigniew Mroziński

Afery obyczajowe z udziałem słynnych piłkarzy nie są czymś nowym. Takie historie zdarzają się im tak samo często, jak gwiazdom filmu, muzyki czy politykom.

Na jesieni ubiegłego roku światowe media rozpisywały się o problemach Cristiano Ronaldo, który został oskarżony o gwałt. Miało do niego dojść w 2009 roku w Las Vegas, a poszkodowaną była amerykańska nauczycielka Kathryn Mayorga. Sprawa nie została wcześniej nagłośniona, bo reprezentant Portugalii miał za milczenie zapłacić jej 375 tysięcy dolarów.

Wszystko odżyło na jesieni 2018 roku, gdy kobieta postanowiła jednak złożyć na policji zeznania obciążające CR7. W tym czasie w prestiżowym niemieckim tygodniku '"Der Spiegel" ukazał się nie tylko artykuł na ten temat, ale i ujawniono ksero zaświadczenia o zawarciu ugody. Adwokat Mayorgi twierdził, że o podobny czyn ma wkrótce oskarżyć Ronaldo jeszcze jedna obywatelka Stanów Zjednoczonych. Niemal równocześnie pojawiły się informacje, że wobec piłkarza Juventusu Turyn może paść oskarżenie ze strony angielskiej modelki Jasmine Lennard, która miała mieć z nim kiedyś romans. Żeby udowodnić swoją niewinność CR7 wynajął wysokiej klasy adwokatów i oto kilkanaście dni temu Mayorga wycofała pozew w sądzie stanu Nevada. Nie słychać również, żeby inne zainteresowane zgłaszały ostatnio pretensje wobec Cristiano Ronaldo.

ZOBACZ WIDEO Życie z bólem. Joanna Jóźwik: Pomyślałam, że jak przestanie, to będę niezniszczalna

Brazylijskie kłopoty

Za to poważne problemy ma Neymar, który niedawno został oskarżony o gwałt przez Najilę Trindade. Według brazylijskiej modelki miało do niego dojść w połowie maja w jednym z paryskich hoteli. Piłkarz cały czas utrzymuje, że został wrobiony, zresztą na jednym z filmików nakręconym przez kamerę zainstalowaną w hotelowej łazience podobno widać, że to reprezentant Canarinhos został zaatakowany przez kobietę w intymnej sytuacji. Kancelaria adwokacka reprezentująca Najilę wycofała się, bo sprawa wyglądała na wyreżyserowaną w celu wymuszenia zadośćuczynienia finansowego.

Jarosław Bieniuk. Rysy na szkle - czytaj sylwetkę byłego piłkarza, też oskarżanego o gwałt

Tyle że Neymar nie wytrzymał nerwowo i opublikował w jednym z publikatorów internetowych zapis prywatnych rozmów i korespondencji z Nadjilą, co w Brazylii podlega karze. W ostatnich dniach słynny napastnik został przesłuchany przez policję w Sao Paulo, zaś modelka zgłosiła kradzież tabletu, na którym było zarejestrowane wspomniane zajście.

Wielcy brazylijscy piłkarze w ojczyźnie są traktowani jak Bogowie, więc nie narzekają na brak powodzenia u płci pięknej, wokół nich zawsze kręci się mnóstwo adoratorek. Najsłynniejszy drybler świata, legendarny Manuel Francisco dos Santos, czyli Garrincha, miał ogromny udział w wywalczeniu przez Canarinhos tytułów mistrza świata w 1958 i 1962 roku, tyle że poza futbolem miał też inne pasje - alkohol i kobiety. Mając 19 lat ożenił się z Nair Marques, która urodziła mu aż dziewięć córek.

W międzyczasie nie był jej jednak wierny, pod koniec lat 50. XX wieku przy okazji tournee Botafogo Rio de Janeiro po Szwecji nawiązał bliższą znajomość z mieszkanką miasta Umea, a owocem romansu był nieślubny syn. Chłopca urodziła mu także dziewczyna o imieniu Iraci. Głośno było również o jego związku z tancerką Angelitą Martinez. Natomiast w połowie lat 60. ubiegłego wieku Garrincha związał się z piosenkarką Elzą Soares, z którą doczekał się kolejnego potomka. Ich burzliwy związek był pełen zdrad, awantur, a zakończył się dopiero w czasach, gdy Garrincha już nie grał zawodowo w piłkę. Posądzono go o pobicie partnerki. Podobno zmarły w 1983 roku, w wieku 49 lat na marskość wątroby, legendarny skrzydłowy miał czternaścioro dzieci z różnymi kobietami. Jego pełne zakrętów życie pokazano w filmie "Estrela Solitaria", który zrealizowano na podstawie tak samo zatytułowanej książki.

Neymar - większy niż klub. Gdy ego przerasta nawet ogromny talent - czytaj więcej

Pele, który przyczynił się do wywalczenia przez Canarinhos tytułów mistrza świata nie tylko w 1958 i 1962, ale także w 1970 roku, wcale nie jest takim świętoszkiem, za jakiego stara się uchodzić. W 2016 roku stacje telewizyjne na całym niemal świecie obwieściły sensacyjną wiadomość, że Król Futbolu, mimo 76 lat na karku, znowu ustrzelił hat-tricka. Tyle że tym razem nie na boisku piłkarskim, lecz po prostu trzeci raz się ożenił, a jego wybranką została młodsza od niego ćwierć wieku Marcia Aoki, działająca w przemyśle farmaceutycznym Japonka, ale urodzona w Brazylii.

Pierwszy ślub Pelego odbył się pół wieku wcześniej, jego wybranką była zaś Rosemeri dos Reis Cholbi. Wspólnie doczekali się dwóch córek i syna, lecz po szesnastu latach ich drogi się rozeszły. A jeszcze pod koniec lat 70. w autobiograficznej książce Pele pisał jak wielką miłością darzy Rosemeri i nawet tworzył dla niej piosenki. Tyle że w chwili rozstania legendarny piłkarz był związany z młodziutką prezenterką telewizyjną Xuxą. Zresztą już w początkowym okresie pierwszego małżeństwa Pele nawiązał bliższe stosunki z dziennikarką Lenitą Kurz, która urodziła mu dziewczynkę. Potem wyszło na jaw, że zanim poznał Rosemeri miał dziecko z pokojówką Anizią Machado.

Z kolei w połowie lat 90 bliźniaczki były owocem jego drugiego małżeństwa z pieśniarką gospel Asirią Lemos Seixas. Ale ten związek również nie przetrwał próby czasu.

Wielka była sensacja, gdy na początku 1995 roku z Barcelony odszedł słynny Romario. Znakomity Brazylijczyk, który w katalońskim klubie spędził zaledwie półtora sezonu był przecież w szczytowym momencie kariery, zaledwie kilka miesięcy wcześniej został uznany za najlepszego piłkarza mistrzostw świata w Stanach Zjednoczonych, gdzie Brazylia po 24-letniej przerwie odzyskała tytuł. Mówiono, że trener Barcy Johan Cruyff miał już jednak dosyć wiecznie balującego zawodnika. Wkrótce okazało się, że Romario ewakuował się do ojczyzny, bo miał problemy z pewną panią. I wcale nie chodziło o jego żonę.

Kilkanaście dni po powrocie Romario do Rio de Janeiro, gdzie podpisał kontrakt z tamtejszym Flamengo, hiszpańska piosenkarka i tancerka flamenco Sonia Monroig ogłosiła bowiem w mediach, że spodziewa się dziecka, którego ojcem jest właśnie grający z numerem 11 mistrz piłkarskiej samby. Wyjawiła, że spotykali się nie tylko w Barcelonie, ale jeździła także na wyjazdowe mecze jurnego kochanka i mieszkała w tych samych hotelach, co on z drużyną. Tyle że o wyjeździe Romario do Brazylii dowiedziała się nie od niego, lecz z gazety.

Hiszpańskie media od razu szybko przypomniały inne przygody miłosne piłkarza: romans z modelką Andreą de Oliveirą, która towarzyszyła mu podczas World Cup ’94, oraz intymną znajomość z Susaną Werner. Upokorzona żona Monica Santoro, która w przeszłości też znana była z działalności w modelingu nie pozostała dłużna i dołączyła w tym kryzysowym okresie do The Rolling Stones, którzy akurat odbywali trasę koncertową w Ameryce Południowej. A trzeba wiedzieć, że wokalista tego zespołu Mick Jagger zawsze miał słabość do latynoskich piękności.

W połowie marca 1995 było już po rozwodzie, córka i syn pozostały z matką, a Romario rychło zapowiedział ożenek z inną modelką Aną Paulą Almeidą. Jednak jego drugą żoną została Danielle Favatto, z którą ma syna. Gdy jednak odkryła, że syna urodziła mu też aktorka Edna Velho doszło do kolejnego rozwodu. Wkrótce zawarł jednak związek małżeński z Isabelle Bittencourt, matką jego dwóch córek, ale też skończyło się rozstaniem. Cztery lata temu było natomiast głośno o romansie niemal półwiecznego Romario z młodszą o 30 lat piosenkarką Dixie Pratt.

Ronaldo Luis Nazario de Lima, który był królem strzelców mistrzostw świata w 2002 roku, gdy Brazylia po raz piąty i jak dotychczas ostatni wywalczyła tytuł, też ma za sobą kilka historii miłosnych. Pod koniec lat 90. spotykał się z tą samą modelką Susaną Werner, która wcześniej przewinęła się przez życie Romario. Żeby było ciekawie potem została żoną brazylijskiego bramkarza Julio Cesara, któremu urodziła dwójkę dzieci. Natomiast Ronaldo szybko pocieszył się w ramionach reprezentantki Brazylii w piłce nożnej Milene Domingues. Urodziła mu następcę rodu o imieniu Ronald i w 2003 roku się rozstali.

Z kolejną małżonką Marią Beatriz Anthony ma córkę, ale to nie jest jego ostatnia latorośl, bo badania DNA wykazały, że jest ojcem chłopca urodzonego w Singapurze przez jego rodaczkę Michele Umezu. Ronaldo przerażony tym, że może mieć jeszcze więcej dzieci w przyszłości 10 lat temu poddał się zabiegowi wazektomii.

Niemieckie przygody

Gdy Pele grał w nowojorskim Cosmosie był mężem Rosemeri, natomiast Niemiec Franz Beckenbauer, który dołączył tam do niego wiosną 1977 wyjechał do Stanów Zjednoczonych także z powodów osobistych. Wyemigrował za ocean, żeby uciec przed pierwszą żoną Birgitte Wittmann, z którą miał dwóch synów oraz wspólnie wychowywali pierwszego potomka Cesarza, jeszcze z czasów gdy był kawalerem.

Kapitan reprezentacji RFN, która w 1974 roku zdobyła mistrzostwo świata związał się bowiem z zajmującą się fotografią Dianą Sandmann. Gdy jednak w 1990 roku otrzymał nareszcie rozwód z Birgitte, to poślubił zupełnie inną panią - Sybille Weimer, sekretarkę w Niemieckim Związku Piłki Nożnej, którą lepiej poznał, gdy był selekcjonerem reprezentacji. Z nią rozstał się po kilkunastu latach wspólnego pożycia. W 2006 roku Beckenbauer będąc już panem po sześćdziesiątce, ożenił się z Heidi Brumester, która urodziła mu dwójkę dzieci.

Gdy jako trener Beckenbauer w 1990 roku doprowadził reprezentacją RFN do mistrzostwa świata, kapitanem drużyny był Lothar Matthaeus, wtedy mąż Sylvii i tata dwóch córek. Szybko znudziło mu się jednak ustabilizowane życie rodzinne i rzucił się w wir bujnego życia towarzyskiego. Po rozwodzie szybko ożenił się ze szwajcarską dziennikarką telewizyjną Lolitą Moreno, która urodziła mu syna. Pod koniec lat 90. para rozstała się, a Lothar w XXI wieku zawarł jeszcze trzy związki małżeńskie, a szczególnie upodobał sobie słowiańskie piękności. Najpierw była Serbka Marijana Kostić, po rozwodzie z nią wziął ślub z ukraińską modelką Kristiną Lilianą Czudinową, ale też doszło do rozstania. Natomiast w 2014 roku ożenił się z Rosjanką Anastazją Klimko, która urodziła mu syna.

Na tej liście brakuje Polki Joanny Tuczyńskiej, która nie tylko bywała z Lotharem w wielu miejscach, ale nawet zagrali wspólnie w serialu "Kobra – oddział specjalny", lecz do zalegalizowania związku nigdy nie doszło.

To tylko kilka historii przedstawiających przygody miłosne największych gwiazd futbolu, zabrakło tu choćby Diego Maradony, Ruuda Gullita, czy Patricka Kluiverta, który był posądzony o udział w zbiorowym gwałcie…

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×