Sparing. Lechia - Olympiakos: gdańszczanie na remis z wicemistrzem Grecji, gol Rafała Wolskiego

Lechia Gdańsk zremisowała w środowym sparingu z Olympiakosem Pireus 1:1. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił wracający po ciężkiej kontuzji Rafał Wolski, który od początku roku nie występował na boisku. Grecy wyrównali w ostatniej akcji.

Michał Gałęzewski
Rafał Wolski WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Rafał Wolski
Po remisie z Chojniczanką Chojnice i porażce z Hapoelem Beer Szewa, piłkarze Lechii Gdańsk zmierzyli się z wicemistrzem Grecji, Olympiakosem Pireus. Już na początku pierwszej połowy na stadionie przy ulicy Traugutta było bardzo ciekawie i obie drużyny miały swoje szanse.

Już w 7 minucie spotkania groźny strzał oddał 44-krotny reprezentant Grecji, kapitan Olympiakosu Kostas Fortounis, jednak górą był Zlatan Alomerović. Po chwili to Lechia mogła otworzyć wynik. Doskonały strzał oddał Egy Maulana Vikri, jednak piłka trafiła w poprzeczkę! Była to zdecydowanie najlepsza akcja w pierwszej połowie.

Igor Łasicki w Pogoni. Zobacz więcej!

Przed przerwą tempo gry nieco opadło, wzrosło dopiero po przerwie. Co ciekawe w zespole z Grecji zagrał Mathieu Valbuena, 52-krotny reprezentant Francji, który większość swojej kariery spędził w Olympique Marsylia. To nie on był jednak bohaterem spotkania, a wracający po kontuzji piłkarz Lechii Gdańsk.

Rafał Wolski, dla którego było to pierwsze spotkanie po zerwaniu więzadeł krzyżowych dopadł do piłki w 69 minucie i pokonał Mariosa Siampanisa. Do końca sparingu obie drużyny stwarzały sobie jeszcze kilka sytuacji, bramkę oglądaliśmy dopiero w ostatniej akcji, kiedy Alomerovicia pokonał Miguel Angel Guerrero.

Ariel Borysiuk odszedł z Lechii Gdańsk. Zobacz więcej!

Lechia Gdańsk - Olympiakos Pireus 1:1 (0:0)
1:0 - Rafał Wolski 69'
1:1 - Miguel Angel Guerrero 90+3'

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović - Karol Fila (74' Tomasz Makowski), Mario Maloca (74' Błażej Augustyn), Michał Nalepa, Filip Mladenović (60' Filip Haraslin) - Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki - Egy Maulana Vikri (60' Sławomir Peszko), Maciej Gajos (60' Rafał Wolski), Żarko Udovicić - Artur Sobiech (60' Flavio Paixao).

Olympiakos Pireus: Jose Sa (66' Marios Siampanis) - Omar Elabdellaoui (65' VasilisTorosidis), Ruben Semedo (65' Avraam Papadopoulos), Jagos Vuković (35' Ousseynou Ba), Kostas Tsimikas (64' Leonardo Koutris), Guilherme (65' Vasilis Sourlis), Andreas Bouchalakis (65' Franco Soldano), Bruno Silva (65' Giorgios Masouras), Kostas Fortounis (65' Miguel Angel Guerrero), Daniel Podence (65' Thanasis Androutsos), Florin Durmishaj (51' Mathieu Valbuena).

Czy Rafał Wolski będzie mocnym punktem Lechii w sezonie?