Eliminacje Ligi Mistrzów: klęska Sheriffa Tyraspol z Jarosławem Jachem w składzie. Komplet wyników

Jarosław Jach zagrał od początku do końca w przegranym przez Sheriffa Tyraspol 0:3 meczu eliminacji Ligi Mistrzów z Saburtalo Tbilisi. Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek Valuru Reykjavik z NK Maribor.

Jarosław Jach (w środku) Newspix / SESKIMPHOTO / Na zdjęciu: Jarosław Jach (w środku)
Obrona Sheriffa Tyraspol zaprezentowała się bardzo źle. Dwa gole straciła po dośrodkowaniach. W 30. minucie Wjaczesław Posmac, kompan Jarosława Jacha ze środka defensywy, aż złapał się za głowę. Zobaczył wtedy, z jaką łatwością Ognjen Rolović główkuje do bramki po wygraniu pojedynku w powietrzu z Matejem Palciciem, byłym zawodnikiem Wisły Kraków. Po przerwie obrona Sheriffa rozsypała się w momencie dośrodkowania z rzutu rożnego, z czego skorzystał Lewan Kukubawa. Najbardziej efektownego gola strzelił Giorgi Kochreidze, który huknął pod poprzeczkę z blisko 30 metrów. Jach i spółka zwlekali z doskokiem i kara była surowa.

Saburtalo Tbilisi wygrało 3:0 i jest o krok od awansu do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Zmiennikiem po stronie mistrza Gruzji był Giorgi Gabedawa, były napastnik Zagłębia Sosnowiec. Także piłkarze NK Maribor ruszają w długą podróż do domów z bezpieczną zaliczką. Mistrz Słowenii wygrał 3:0 na terenie islandzkiego Valuru Reykjavik.

Niewiele wiadomo po 90 minutach rywalizacji Partizani Tirana z Karabachem Agdam, a także Dundalk FC z Riga FC. Pierwsze konfrontacje tych drużyn zakończyły się bezbramkowym wynikiem. Z zespołem gorszym w dwumeczu irlandzko-łotewskim zmierzy się w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy przegrany w zmaganiach Piasta Gliwice z BATE Borysów.

Długo na gole trzeba było czekać również w konfrontacji słowackiego Slovana Bratysława z Sutjeską Niksić, ale w tym przypadku cierpliwi zostali nagrodzeni. Z zamieszania w końcówce meczu bardziej zadowolona była drużyna z Czarnogóry, która co prawda w 82. minucie straciła gola, ale w czasie doliczonym dopadła Slovana i doprowadziła do wyniku 1:1.