Sparing. GKS Katowice postrzelał Czechom. Skromniejsza Sandecja Nowy Sącz

Piłkarze GKS-u Katowice, Sandecji Nowy Sącz i Resovii wygrali mecze kontrolne z zespołami zza południowej granicy. Drugoligowiec z Górnego Śląska pokonał efektownie 6:0 MFK Frydek-Mistek.

piłkarze GKS-u Katowice Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
GKS Katowice przygotowuje się do walki o powrót na zaplecze PKO Ekstraklasy. Spadkowicz odniósł swoje pierwsze i od razu wysokie zwycięstwo w okresie przygotowań po czterech sparingach bez wygranej. Dwa gole strzelił Łukasz Wroński, a do wyniku 6:0 doprowadzili po przerwie Szymon Kiebzak, Adrian Błąd, Daniel Rumin i Mateusz Kompanicki. MFK Frydek-Místek występuje na tym samym szczeblu w Czechach co GKS w Polsce. Katowiczanie wyraźnie przeważali na boisku i mogli urządzić sobie jeszcze bardziej efektowną strzelaninę.

Sandecja Nowy Sącz zapewniła sobie w pierwszej połowie zwycięstwo 2:1 ze słowackim MFK Tatran Liptovsky Mikulas. To jej trzecia wygrana w czwartym meczu kontrolnym. Tomasz Kafarski wciąż przygląda się testowanym piłkarzom, ale gole strzelali gracze ze starszej gwardii. Hubert Maślanka przymierzył w sytuacji sam na sam z bramkarzem po podaniu Bartłomieja Dudzica. Później Maciej Korzym wykorzystał rzut karny po faulu na Szymonie Kuźmie.

Resovia wygrała 3:0 ze słowackim trzecioligowcem SK Odeva Lipany. W sparingu z zespołem zza południowej granicy nie powiodło się w środę tylko Puszczy Niepołomice. Podopieczni Tomasza Tułacza zostali pokonani 0:1 przez słowackiego drugoligowca Partizana Bardejov.

Miedź Legnica zwyciężyła 4:1 z Górnikiem Polkowice, a do bramki drugoligowca trafiali wyłącznie piłkarze pozyskani latem lub testowani przez Miedź. Wynik otworzył Krzysztof Danielewicz, następnie premierowego gola po powrocie do Legnicy strzelił Valerijs Sabala, a na deser dubletem popisał się Hubert Antkowiak.

W sparingu dwóch pierwszoligowców Olimpia Grudziądz wygrała 2:0 z Wartą Poznań. Trener Piotr Tworek obserwował testowanego napastnika Miladina Vujosevicia, któremu nie udało się strzelić gola dla zespołu z Wielkopolski. Oddał tylko jedno uderzenie ponad bramką. Skuteczniejsi byli po przerwie Joao Criciuma i Konrad Handzlik. Olimpia wypunktowała przeciwnika dzięki kontratakom. Sporo było w tym sparingu fauli oraz ostrych starć.

Błękitni Stargard - Kotwica Kołobrzeg 0:1

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice będzie na miejscu premiowanym awansem po rundzie jesiennej?