Liga Mistrzów. BATE - Piast Gliwice. Zobacz gola Piotra Parzyszka (wideo)

Pierwszą bramkę dla polskich drużyn w tym sezonie europejskich pucharów zdobył Piotr Parzyszek. Zobacz gola napastnika Piasta Gliwice w wyjazdowym meczu I rundy el. do LM z BATE Borysów.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
radość piłkarzy Piasta po golu Piotra Parzyszka PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH / Na zdjęciu: radość piłkarzy Piasta po golu Piotra Parzyszka
Dobrą pierwszą połowę na Białorusi Piast Gliwice zwieńczył golem po ładnej zespołowej akcji. W 36. minucie lewym skrzydłem ruszył Joel Valencia, który wycofał na linię pola karnego do Jorge Felixa. Hiszpan zdecydował się na strzał, piłkę sparował bramkarz Anton Cziczkan, ale w odpowiednim miejscu stał Piotr Parzyszek.

Zupełnie niepilnowany 25-latek, bez przyjęcia, po strzale z główki, skierował piłkę do praktycznie pustej bramki.

Zobacz gola na 0:1 w meczu BATE Borysów - Piast Gliwice:

Parzyszek urodził się w Toruniu, ale już jako 6-latek wyjechał do Holandii i tam stawiał pierwsze kroki w świecie piłki. Do Polski wrócił dopiero rok temu - Piast pozyskał napastnika na zasadzie wolnego transferu z Zwolle.

Dla Parzyszka to 10. gol w barwach aktualnego mistrza Polski. W pierwszym sezonie w Ekstraklasie zdobył 9 bramek w 33 spotkaniach. Miał też 4 asysty. Wyjazdowy mecz z BATE był jednocześnie debiutem Parzyszka w europejskich pucharach.

Ostatecznie Piast Gliwice zremisował na Białorusi 1:1. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ.

Czy Piast Gliwice zdobędzie gola w rewanżowym meczu z BATE?