Liga Europy: Kuopion Palloseura lepszy w meczu potencjalnych rywali Legii Warszawa

Dwumecz Kuopiona Pallosuera z FK Witebsk wyłoni przeciwnika dla zespołu lepszego w rywalizacji Legii Warszawa z College Europa FC. Klub z Finlandii wygrał pierwszy mecz u siebie 2:0.

piłkarze Legii Warszawa PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
Już pierwsza połowa w Kuopio przebiegła pod dyktando gospodarzy, którzy operowali piłką przez ponad 60 procent czasu, oddawali więcej uderzeń. Nie była to część meczu pasjonująca. Piłkarze nie strzelili gola, sędzia nie pokazywał kartek, było tylko pięć fauli. Skończyła się z czystym protokołem.

Po przerwie było więcej wrażeń. Drużyna z Witebska jest prowadzona przez Siergieja Jasinskija, byłego zawodnika Jagiellonii Białystok. Trener z podopiecznymi zastanawiali się w szatni, jak pokusić się o cennego gola strzelonego na wyjeździe, ale po powrocie na boisko FK Witebsk nadal nie potrafił zorganizować się do skutecznego ataku.

Co innego gospodarze, którzy tym razem potwierdzili przewagę golami. Najważniejszym piłkarzem w ofensywie Kuopiona był Luis Carlos Murillo, ofensywnie usposobiony lewy obrońca. W 61. minucie Kolumbijczyk huknął do siatki z ostrego kąta na zakończenie solowego ataku, a w 74. minucie asystował przy bramce Rangela na 2:0. Dość komicznie, ponieważ obijając piłkę o słupek. W takich okolicznościach Kuopion wypracował sobie solidną zaliczkę przed meczem na Białorusi.

Rewanż w rywalizacji Kuopiona z FK Witebsk w czwartek 18 lipca o godzinie 20:30.

Legia Warszawa rozpocznie dwumecz z College Europa o godzinie 20.30 w Gibraltarze. Rewanż w tej rywalizacji w czwartek 18 lipca o godzinie 21.

Kuopion Palloseura - FK Witebsk 2:0 (0:0)
1:0 - Luis Carlos Murillo 61'
2:0 - Rangel 74'

Kuopion: Otso Virtanen - Kalle Taimi, Babacar Diallo, Vinko Soldo, Luis Carlos Murillo - Ville Saxman, Reuben Ayarna, Issa Thiaw (77' Tommi Jyry) - Ilmari Niskanen (72' Saku Savolainen), Rangel (86' Ariel Ngueukam), Petteri Pennanen

Witebsk: Dmitrij Guszczenko - Daniił Czałow, Akaki Chubutia, Ołeh Karamuszka, Nikołaj Zołotow - Artiom Skitow, Michaił Kozłow, Wanderson Cavalkante Melo, Artem Starhorodskyj (59' Anton Matwijenko), Kiriłł Pieczenin - Maksym Feszczuk

Żółte kartki: Rangel, Thiaw (Kuopion) oraz Wanderson, Starhorodskyj (Witebsk)

Sędzia: Danilo Grujić (Serbia)

Czy Kuopion Palloseura wygra również rewanż z FK Witebsk?