Dinamo Zagrzeb z Superpucharem Chorwacji. Drugie trofeum Damiana Kądziora

Dinamo Zagrzeb zrewanżowało się HNK Rijeka za porażkę w Pucharze Chorwacji. Drużyna Damiana Kądziora wygrała mecz o Superpuchar 1:0.

Robert Czykiel
Damian Kądzior w barwach Dinama Zagrzeb Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Damian Kądzior w barwach Dinama Zagrzeb
Zwycięską bramkę dla Dinama Zagrzeb w meczu z HNK Rijeka strzelił w 41. minucie Amer Gojak. Emocji jednak nie brakowało, o czym świadczy sytuacja z końcówki spotkania. Lovro Majer wszedł na boisko w 82. minucie, a trzy minuty później miał już na koncie dwie żółte kartki i musiał opuścić murawę.

Białoruś. Pewne zwycięstwo BATE Borysów przed rewanżem z Piastem Gliwice >>

Dinamo jednak zdołało utrzymać jednobramkowe prowadzenie. W sobotnim Superpucharze całe spotkanie rozegrał reprezentant Polski Damian Kądzior. 27-letni pomocnik ma zatem w dorobku dwa trofea w barwach chorwackiego giganta.

Liga Europy. Obiecujące debiuty w Cracovii. Będzie życie po Cabrerze i Hernandezie >>

Co ciekawe, w maju klub z Zagrzebia właśnie z Rijeką przegrał w finale Pucharu Chorwacji. Wcześniej jednak wywalczył mistrzostwo kraju.