Superpuchar Polski. Twitter o meczu Piast Gliwice - Lechia Gdańsk

Ekspertom podobał się poziom meczu o Superpuchar Polski Piast Gliwice - Lechia Gdańsk (wynik 1:3). Niektórzy jednak podkreślają, że gliwiczanie myślami są już przy rewanżu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Robert Czykiel
piłkarz Piasta Gliwice Jorge Felix (w środku) oraz Karol Fila (z lewej) i Daniel Łukasik (z prawej) z Lechii Gdańsk podczas meczu o Superpuchar Polski PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: piłkarz Piasta Gliwice Jorge Felix (w środku) oraz Karol Fila (z lewej) i Daniel Łukasik (z prawej) z Lechii Gdańsk podczas meczu o Superpuchar Polski
Lechia Gdańsk rozpoczęła nowy sezon od zdobycia Superpucharu Polski. Piast Gliwice w pewnym momencie przegrywał 0:3, a ostatecznie zdołał odpowiedzieć tylko jednym golem. Mało kto się spodziewał, że mistrz Polski tak wysoko ulegnie rywalowi.

Białoruś. Pewne zwycięstwo BATE Borysów przed rewanżem z Piastem Gliwice >>

Andrzej Strejlau uważa, że bardzo duży wpływ na grę Piasta miały liczne zmiany, na które zdecydował się Waldemar Fornalik. Pamiętać bowiem należy, że klub z Górnego Śląska w środę gra rewanżowy mecz z BATE Borysów w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

Redaktor naczelny WP SportoweFakty Michał Kołodziejczyk był zaskoczony wysokim poziomem Superpucharu.

Po zakończeniu meczu podobne odczucia miał Tomasz Włodarczyk z "Przeglądu Sportowego".

W pierwszej połowie Rafał Wolski z Canal+ uważał, że gliwiczanie myślami są przy rewanżowym starciu z BATE.

Z kolei Adam Goldewski, redaktor naczelny "Sportu", pochwalił Piasta za postawę w drugiej połowie.

PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków trzyma Pawła Brożka pod kluczem. "Skauci czyhają na takich młodych zawodników" >>

Zwycięstwo gdańszczan bardzo ucieszyło posła Sławomira Neumanna z Platformy Obywatelskiej.

Czy Lechia w nowym sezonie wywalczy mistrzostwo Polski?