Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Euro 2020. Kibice rzucili się na bilety. UEFA otrzymała prawie 20 mln wniosków

Kibice muszą się nastawić na to, że będzie niezwykle trudno dostać bilety na mistrzostwa Europy 2020. Przyszłoroczny turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: logo Euro 2020

Euro 2020 będzie wyjątkowe, bo odbędzie się w dwunastu różnych państwach "Starego Kontynentu". Nie wszystkim podoba się taka formuła, ale wygląda na to, że UEFA nie pożałuje ryzykownego rozwiązania. "Daily Mail" pisze, że kibice rzucili się na pierwszą pulę biletów.

Euro 2020 w 4K i powstanie drugiego kanału sportowego. TVP stawia na rozwój >>

W pierwszym etapie do sprzedaży trafiło 1,5 miliona wejściówek. Można było się po nie zgłaszać od 12 czerwca do 12 lipca. Europejska federacja otrzymała 19,3 mln wniosków!

To znacznie lepszy wynik niż przed Euro 2016. Wtedy w pierwszym etapie po bilety zgłosiło się 11 mln fanów. Widać, że nadchodzący turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem i będzie niezwykle trudno dostać wejściówki.

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski dla WP SportoweFakty: Szansa na medal na wielkim turnieju jest znikoma, ale chcemy dać Polakom radość i dumę

Co ciekawe, najwięcej chętnych było na mecze w Sankt Petersburgu. Większość wniosków, bo aż 81 proc., pochodzi od Rosjan. Wiadomo też, że na finał, który odbędzie się w Londynie na stadionie Wembley, zgłosiło się 1,9 mln kibiców.

Drugi etap sprzedaży wystartuje dopiero w grudniu, a w puli będzie milion biletów. Wtedy będziemy już znać wszystkich finalistów mistrzostw Europy. Można się spodziewać, że zainteresowanie będzie jeszcze większe.

Euro 2020 odbędzie się na stadionach w Kopenhadze, Amsterdamie, Bukareszcie, Dublinie, Bilbao, Budapeszcie, Glasgow, Monachium, Baku, Sankt Petersburgu, Rzymie i Londynie.

Euro 2020. "Baku, Baku, Rzym, Amsterdam, Baku". Zbigniew Boniek kreśli jeden ze scenariuszy dla Polski >>

Jest duża szansa, że w turnieju zobaczymy reprezentację Polski. Biało-Czerwoni po czterech meczach eliminacji są liderem grupy G i z kompletem zwycięstw mają pięć punktów przewagi nad drugim Izraelem.

Czy złożyłeś wniosek o bilety na Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×