ICC. Bayern Monachium - AC Milan. Zobacz bramkę z meczu. Co za podanie! (wideo)

W ramach towarzyskiego turnieju International Champions Cup Bayern Monachium pokonał AC Milan 1:0 po bramce Leona Goretzki. Kapitalną asystę przy golu zanotował Joshua Kimmich.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Bramka z meczu Bayern Monachium - AC Milan w International Champions Cup Twitter / twitter.com/IntChampionsCup / Bramka z meczu Bayern Monachium - AC Milan w International Champions Cup
Tylko jedna bramka zadecydowała o zwycięstwie Bayernu Monachium w meczu z AC Milan w Kansas (USA). W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Joshua Kimmich popisał się fenomenalnym prostopadłym podaniem w pole karne, a Leon Goretzka uciekł obrońcom i uderzył tuż nad nogą Gianluigiego Donnarummy.

W spotkaniu zabrakło Roberta Lewandowskiego, który narzekał na bóle mięśniowe. Polak znalazł się na grafice w podstawowym składzie, ale ostatecznie trener Niko Kovac musiał postawić na młodego Janna-Fiette Arpa. W zespole rywali całe spotkanie rozegrał Krzysztof Piątek.

Bayern kończy zgrupowanie w USA. W ciągu tygodnia mistrzowie Niemiec przegrali z Arsenalem (1:2) i pokonali Real Madryt (3:1). W obu spotkaniach do siatki trafiał Lewandowski.

Teraz gracze Kovaca wracają do Monachium, gdzie czeka ich kolejny towarzyski turniej, Audi Cup. W półfinale Bawarczycy zagrają z tureckim Fenerbahce (30 lipca), a dzień później z Realem Madryt bądź Tottenhamem.