Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nowe informacje ws. stadionu Widzewa. Policja jeszcze nie podjęła decyzji

Policja nie wydała jeszcze opinii dot. stadionu Widzewa Łódź - przekonuje nas rzecznik prasowy klubu, Marcin Olczyk. W środę "Gazeta Wyborcza" ogłosiła, że obiekt nie otrzymał zgody na odbywanie się tam imprez masowych.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
kibice z Łodzi Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: kibice z Łodzi

Runda jesienna II ligi bez stadionu Widzewa Łódź? Takie obawy pojawiły się w głowach wszystkich kibiców czterokrotnego mistrza Polski po środowej publikacji "Gazety Wyborczej" (więcej TUTAJ).

Otóż dziennik poinformował, że wizytująca we wtorek obiekt delegacja służb miejskich wydała negatywną decyzję dot. bezpieczeństwa. Według dziennikarzy funkcjonariusze policji nie wydali zgody na organizację imprez masowych na stadionie.

Ich zastrzeżenia miały dotyczyć niesprawnych kamer monitoringu i siatki oddzielającej kibiców gości.

ZOBACZ WIDEO: Sevilla pokonała Liverpool. Mecz w cieniu bandyckiego faulu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Poprosiliśmy o komentarz ze strony klubu. Rzecznik prasowy Widzewa Marcin Olczyk przekazał nam jednak, że policja nie wydała jeszcze żadnej opinii ws. łódzkiego obiektu. Potwierdził jednak, że pojawiły się pewne nieprawidłowości.

Nie żyje były piłkarz Widzewa Łódź

- Nie podjęto jeszcze żadnej decyzji. Prawdą jest, że są pewne uchybienia, ale nieprawdą, że policja wydała już opinię - usłyszeliśmy. Lustracja stadionu ma zostać zakończona w piątek i do tego dnia wykryte uchybienia mają zostać naprawione.

- Operator stadionu ma czas do piątku na poprawę i wtedy lustracja zostanie zakończona - dodał rzecznik prasowy Widzewa.

Internetowa strona łódzkiego klubu przekazał, że przedstawiciele Miejskiej Areny Kultury i Sportu, która jest operatorem stadionu, zapewnili że wszelkie nieprawidłowości zostaną usunięte.

Ładny gest Zbigniewa Bońka wobec kibiców Widzewa Łódź. Czytaj więcej--->>>

"Podczas wtorkowej wizytacji służby wskazały kilka nieprawidłowości, które muszą zostać usunięte, żeby obiekt odpowiadał wszystkim regulacjom. Policja nie wydała jednak negatywnej opinii dotyczącej organizacji imprez masowych. Kontynuacja lustracji stadionu nastąpi w piątek. Miejska Arena Kultury i Sportu zadeklarowała, że w tym czasie usunie zgłoszone we wtorek problemy, dzięki czemu wniosek o organizację imprez masowych będzie mógł uzyskać pozytywną opinię" - czytamy.

Przypomnijmy, że Widzew sprzedał już 16330 karnetów na następny sezon i jest bliski pobicia kolejnego rekordu. Przed rokiem wejściówki na cały sezon wykupiło 16339 osób, co jest najlepszym wynikiem w polskim futbolu klubowym.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

 • dree Zgłoś komentarz
  To jest coś pięknego w Polsce. Nowy stadion, wszystko zrobione według przepisów, a co rundę policja ma jakieś zastrzeżenia. Nie tylko w Łodzi takie jaja. Dlaczego policja może wymagać
  Czytaj całość
  więcej, niż wymagają tego przepisy. Dlaczego organizowanie imprez masowych zależy od widzimisię jednej osoby. Dzisiaj mówią, że trzeba zrobić ogrodzenie aż do dachu oddzielające kibiców przyjezdnych, za tydzień powiedzą, że w sumie to by chcieli 2 metrowy płot między murawą i trybunami. Ktoś później musi za to płacić, mimo, że żadna ustawa nie nakazuje takich zabezpieczeń
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×