ICC: Real Madryt - Atletico Madryt. Królewscy upokorzeni. 10 goli i szokujący wynik

Klęska Realu Madryt w International Champions Cup. Królewscy przegrali 3:7 z Atletico Madryt. Sam Diego Costa strzelił im cztery gole.

smutek piłkarzy Realu Madryt Getty Images / Na zdjęciu: smutek piłkarzy Realu Madryt
Real Madryt stracił mnóstwo goli w International Champions Cup. W meczu z Bayernem Monachium przegrał 1:3, a w podstawowym czasie starcia z Arsenalem FC zremisował 2:2. Po dwóch kolejkach tylko Guadalajara Chivas mieli równie dużo straconych bramek. W derbach Madrytu nie minęło 10 minut i Real ponownie miał statystycznie najgorszą obronę w towarzyskim turnieju. Na pierwsze nieszczęścia zespołu Zinedine'a Zidane'a nie trzeba było długo czekać.

Było 2:0 dla Atletico, a do bramki Królewskich strzelili Diego Costa i Joao Felix. Portugalczyk uśmiechał się szeroko po swoim pierwszym trafieniu dla Los Rojiblancos. Bohater transferu z Benfiki Lizbona, który kosztował Atletico 126 milionów euro, jest i będzie pod obserwacją kibiców. Każdy taki mocny akcent, nawet w sparingu, powiększa kredyt zaufania wobec Felixa.

Thibaut Courtois pokrzykiwał i wzruszał ramionami, ale pretensje bramkarza nie robiły wrażenia na obrońcach Realu. Przed Belgiem stali Sergio Ramos, Nacho oraz Marcelo, mimo to podopieczni Diego Simeone nie mieli problemu ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. W 19. minucie Angel Correa strzelił z kilkunastu metrów na 3:0. Łączony z Milanem piłkarz pojawił się na boisku niewiele wcześniej zamiast kontuzjowanego Alvaro Moraty. To nie była nawet połowa koszmaru Realu. W 28. minucie Diego Costa strzelił gola po drugiej asyście Saula Nigueza. Ramos wykonał nieodpowiedzialne wybicie przed pole karne, za co nadeszła błyskawiczna kara. Było 4:0.

Królewscy grali koszmarnie, a dobre słowo należało się przebudowywanej przez Simeone drużynie. Atletico wykorzystywało błędy przeciwnika, było agresywne i przebojowe. Ekipa z Wanda Metropolitano wyglądała tak jakby za trzy dni rozpoczynała sezon i była w szczytowej formie. W 45. minucie Diego Costa strzelił z rzutu karnego na 5:0. Sam wywalczył i wykorzystał jedenastkę, miał już hat-tricka na koncie.

67 tysięcy kibiców w East Rutherford było w szoku. Real tracący pięć goli w jednej części meczu to widok, który może się prędko nie powtórzyć. Diego Costa nie zaspokoił swojego apetytu i w 51. minucie uderzył na 6:0 po drugiej asyście Joao Felixa. Dopiero na tym strzelecki popis napastnika Atletico się skończył. W 65. minucie został wyrzucony przez sędziego z boiska wspólnie z Danim Carvajalem. Piłkarze wdali się z bójkę i rozpętali awanturę. Solidarnie dostali po czerwonej kartce.

Realowi udało się zmniejszyć rozmiar porażki na 3:7. Ekipa Simeone zaczęła marnować sytuacje podbramkowe, rozluźniła się i już "tylko" raz spoliczkowała przeciwnika golem Vitolo po długim rajdzie. Honor Królewskich ratował przede wszystkim Nacho, który strzelił premierowego gola, a następnie wywalczył rzut karny, który wykorzystał Karim Benzema. Hokejowy wynik ustalił Javier Sanchez w 89. minucie.

W sumie więc 10 goli, dwie czerwone kartki, szokujący rezultat. Prawdopodobne, że z całego sparingowego lata derby Madrytu na amerykańskiej ziemi będą pamiętane najdłużej. Real zakończył udział w International Champions Cup z bagażem 12 straconych bramek w trzech spotkaniach. Atletico zagra jeszcze 10 sierpnia o godzinie 18 z Juventusem.

Real Madryt - Atletico Madryt 3:7 (0:5)
0:1 - Diego Costa 1'
0:2 - Joao Felix 8'
0:3 - Angel Correa 19'
0:4 - Diego Costa 28'
0:5 - Diego Costa (k.) 45'
0:6 - Diego Costa 51'
1:6 - Nacho 59'