ICC: Manchester United - AC Milan. Czerwone Diabły lepsze po rzutach karnych. Krzysztof Piątek bez gola

Manchester United pokonał AC Milan po rzutach karnych 5:4. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2. Krzysztof Piątek pojawił się na boisku w pierwszym składzie, ale nie zdołał trafić do siatki Davida de Gei.

Sebastian Zwiewka
Krzysztof Piątek Getty Images / Alex Morton / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Manchester United jest na ostatnim etapie przygotowań do sezonu 2019/2020. Premier League rusza już w najbliższy piątek, a "Czerwone Diabły" zainaugurują zmagania w niedzielę domowym pojedynkiem z Chelsea FC. Ole Gunnar Solskjaer nie może narzekać na sparingowe poczynania swoich piłkarzy. 20-krotni mistrzowie Anglii wygrali pięć wcześniejszych spotkań towarzyskich i chcieli potrzymać dobrą passę z starciu z Mediolańczykami.

AC Milan miał prawo pozazdrościć sobotniemu rywalowi, gdyż wcześniej doznał dwóch porażek w ramach International Champions Cup. Drużyna, w której pierwsze skrzypce gra Krzysztof Piątek, ma jednak jeszcze czas na zbudowanie optymalnej formy. Polski napastnik pojawił się w wyjściowym składzie i sprawdził swoje siły w starciu z czołowym angielskim klubem.

W pierwszym fragmencie meczu brakowało emocji. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Wynik w 14. minucie otworzył Marcus Rashford, który otrzymał ładne podanie od Nemanji Maticia. Anglik pewnie opanował futbolówkę i wbiegł w pole karne rywali. Akcję zakończył celnym uderzeniem. Gianluigi Donnarumma był bezradny. Piłkarze z Mediolanu po stracie gola wzięli się ostro do pracy i na owoce ich zaangażowania nie czekaliśmy długo. Ożywił się Suso. Hiszpan oddał dwa strzały z dystansu i właśnie ta druga próba wpadła do siatki ekipy z czerwonej części Manchesteru. 25-latek wyrównał stan meczu w 26. minucie i na stadionie w Cardiff zrobiło się ciekawie.

AC Milan złapał rytm i szukał kolejnych trafień. Szansę miał Krzysztof Piątek, ale Reprezentant Polski przegrał pojedynek z Davidem de Geą w 44 minucie. Wynik przed przerwą nie uległ zmianie, ale druga część gry zapowiadała się interesująco. Zespół z Serie A spisywał się pozytywnie i zawiesił Manchesterowi United wysoko poprzeczkę.

Piątek w 50. minucie mógł wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie. Polakowi chyba wydawało się, że jest na pozycji spalonej i uderzył na bramkę de Gei bardzo lekko. Kolejnym błyskiem w 60. minucie popisał się natomiast Suso, który wrzucił piłkę w pole karne United, a Victor Lindelof wbił piłkę do własnej siatki. Dwanaście minut później wynik ustalił rezerwowy Jesse Lingard. Anglik wykorzystał podanie od Anthony'ego Martiala i doprowadził do stanu 2:2. W końcówce oba zespoły próbowały rozstrzygnąć losy rywalizacji, ale brakowało w ich poczynaniach skuteczności. Po ostatnim gwizdku sędziego przeprowadzono konkurs rzutów karnych. Jako jedyny pomylił się Daniel Maldini i to Manchester United zwyciężył.

Manchester United - AC Milan 2:2 (1:1) rz. k. 5:4
1:0 - Marcus Rashford 14'
1:1 - Suso 26'
1:2 - Victor Lindelof (samobójcza) 60'
2:2 - Jesse Lingard 72'