Ligue 1: zespół Kamila Glika bez szans na inaugurację, AS Monaco rozbite przez Olympique Lyon

Nie tak start zmagań w Ligue 1 2019/2020 wyobrażało sobie AS Monaco. Zespół, którego zawodnikiem jest polski obrońca Kamil Glik (rozegrał cały mecz), przegrał przed własną publicznością z Olympique'm Lyon 0:3.

Tomasz Rosiński
Kamil Glik Getty Images / RvS.Media/Monika Majer / Na zdjęciu: Kamil Glik
Monaco chciało dobrze wejść w nowy sezon, ale już na samym początku na jego drodze stanął trzeci zespół poprzednich rozgrywek, czyli OL. To właśnie rywale z Lyonu byli faworytami sobotniej rywalizacji i potwierdzili to miano, triumfując na wyjeździe 3:0.

Potyczka rozpoczęła się bardzo źle dla gospodarzy, którzy po niespełna pięciu minutach przegrywali 0:1. Wynik konfrontacji otworzył Moussa Dembele, który celnie główkował po dośrodkowaniu Bertranda Traore z rzutu rożnego.

Na domiar złego podopieczni Leonardo Jardima w 30. minucie stracili Cesca Fabregasa, który za faul od tyłu na Leo Duboisie obejrzał czerwoną kartkę, po wcześniejszej weryfikacji VAR.

Przyjezdni dość szybko wykorzystali grę w przewadze i za sprawą Memphisa Depaya podwyższyli swoje prowadzenie. Holender huknął z około trzydziestu metrów i pokonał niezbyt dobrze interweniującego Benjamina Lecomte'a.

Wynik spotkania w 80. minucie ustalił Lucas Tousart, który przymierzył po ziemi sprzed pola karnego po podaniu od Thiago Mendesa.