Liga Mistrzów. Tak Sergio Oliveira dał zwycięstwo FC Porto nad FK Krasnodar (wideo)

W pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów FC Porto na wyjeździe pokonało FK Krasnodar. W 89. minucie gola na wagę wygranej strzałem z rzutu wolnego zdobył Sergio Oliveira.

Łukasz Witczyk
piłkarze FC Porto Getty Images / Valery Matytsin / Na zdjęciu: piłkarze FC Porto
Portugalski zespół był faworytem dwumeczu z FK Krasnodar. FC Porto w poprzednim sezonie awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, a rosyjski klub walczy o to, by na stałe zagościć w fazach grupowych europejskich pucharów. Wszystko wskazywało na to, że pierwszy mecz tych ekip zakończy się bezbramkowym remisem. W 89. minucie losy spotkania w swoje ręce wziął Sergio Oliveira.

Piłkarz FC Porto egzekwował rzut wolny z dwudziestego metra. Uderzył na tyle precyzyjnie, że pokonał bramkarza gospodarzy. Matwiej Safonow nie miał szans na skuteczną interwencję.

Gol Sergio Oliveiry w meczu FK Krasnodar - FC Porto:

Rewanżowy mecz pomiędzy FC Porto i FK Krasnodar rozegrany zostanie 13 sierpnia, a jego początek wyznaczono na godzinę 21:00. Zwycięzca tego dwumeczu w IV rundzie eliminacji zmierzy się z triumfatorem pary Istanbul Basaksehir - Olympiakos Pireus. W pierwszym starciu Grecy wygrali 1:0.